راه اندازی فاز دوم قطار گردشگری خوزستان

فاطمه رشیدی
جمعه، ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
راه اندازی فاز دوم قطار گردشگری خوزستان

مدیر انجمن سفیران گردشگری از راه‌اندازی فاز دوم قطار گردشگری خوزستان در آذرماه سال جاری خبر داد.

در جلسه‌ای که سه شنبه ۲۳ آبان ماه در دفتر مدیرکل محترم راه آهن جنوب، با حضور مدیر کل و معاون مسافری راه آهن و مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان صورت گرفت؛ صحبت‌های نهایی در خصوص نحوه چگونگی اجرا و تعیین نهایی مسیرهای قطار گردشگری تبادل نظر شد.

عبدالکریم درویش‌زاده با اعلام حمایت و همکاری در اجرای طرح قطار گردشگری در پاییز امسال که برای اولین بار نوروز ۹۶ توسط شرکت پارسیاد سامان و انجمن سفیران گردشگری خوزستان، با حمایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شد؛ افزود:

راه‌آهن منطقه جنوب آماده هرگونه همکاری و کمک به بخش خصوصی در تسهیل روند اجرای پروژه قطار گردشگری است.

زیبا راکی، مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان در این خصوص اعلام کرد:

برقراری مجدد این قطار پس از نوروز ٩۶، به درخواست این انجمن و با حمایت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و پیگیری‌های بسیار زیاد مدیر کل محترم راه‌آهن منطقه جنوب و راهنمایی‌های ایشان از آذرماه سال جاری در پنج‌شنبه و جمعه‌های هر هفته به‌صورت تورهای یک‌روزه برقرار خواهد شد.

وی افزود:

مسیرهای در نظر گرفته شده برای قطار گردشگری خوزستان نسبت به فروردین ٩۶ جذاب تر و متنوع تر خواهد بود.

این مسیر از شهرستان اندیمشک با گذر از شهرهای شوش، شوشتر، هفت تپه، اهواز و در ادامه به سمت آبادان و خرمشهر و منطقه آزاد و بالعکس به حرکت در می‌آید.

در هر تور یکی از شهرها با محوریت بازدید از آثار و محوطه‌های باستانی و جاذبه‌های گردشگری خوزستان میزبان علاقه‌مندان به صنعت گردشگری و میراث فرهنگی خواهد بود.

راکی تصریح کرد:

برقراری قطار گردشگری، کارآفرینی در گردشگری است.

از مزایای قابل توجه اجرای طرح مذکور، احیای جوامع محلی، تشویق عموم به بازدید از اماکن باستانی و محوطه‌های تاریخی، رونق گردشگری، درآمدزایی و اشتغال در بخش گردشگری ریلی است.

مدیر انجمن سفیران گردشگری خوزستان در پایان افزود:

در روزهای آتی جلساتی با حضور مدیر کل محترم منطقه زاگرس و همکاران ایشان نیز که در جریان راه‌اندازی قطار گردشگری نوروز ٩۶ نیز بسیار یاری‌گر پروژه قطار گردشگری بودند، نیز خواهیم داشت.

منبع خوزنیوز

دیدگاه