آسانسورهای خاص دنیا را بشناسید

فاطمه محمدی
سه شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
آسانسورهای خاص دنیا را بشناسید

برج‌های زیادی در دنیا وجود دارد که از نظر ارتفاع دسته‌بندی‌شده‌اند، برج‌های بلند آسانسورهایی بلند هم دارند که حتی سوار شدن به آن‌ها دل‌ و جرئت می‌خواهد. رفتن به داخل بعضی آسانسورها شما را به دنیایی دیگر می‌برد.

سوارشدن یا رفتن داخل آسانسور شیشه‌ای برای برخی افراد که ترس از ارتفاع دارند، سخت است. تصور کنید سوار بر آسانسور شیشه‌ای بلندترین برج‌های دنیا شده‌اید، چه حسی دارید؟ بدون شک پایین پایتان را هم نگاه نمی‌کنید! حالا فرض کنید که سوار آسانسوری شده‌اید که دوست ندارید از آن پیاده شوید و در داخل آسانسور اشیای فرهنگی و تاریخی قرار دارد، یا آسانسوری که توسط ارواح کنترل می‌شود! با ما همراه باشید تا آسانسورهای خاص سراسر دنیا را بشناسید.

برج سی ان، تورنتو، کانادا

برج سی ان، تورنتو، کانادا

برج سی ان سومین برج بلند جهان است که ۴۵۷ متر ارتفاع دارد و در شهر تورنتو کانادا قرار دارد. در فاصله ۵۸ ثانیه آسانسور شما را از پایین‌ترین طبقه برج به بالاترین نقطه آن می‌برد. بالاترین نقطه‌ای که آسانسور در آن می‌ایستد، ارتفاع ۴۴۷ متری زمین است، فرض کنید ۴۴۷ متر از زمین فاصله‌ دارید و در آسانسوری شیشه‌ای بین زمین و هوا قرار گرفته‌اید! تجربه جالب و درعین‌ حال ترسناکی است.

موزه دریایی بریتیش کلمبیا، ویکتوریا، کانادا

موزه دریایی بریتیش کلمبیا

یکی از قدیمی‌ترین آسانسورهای دنیا در ویکتوریا کانادا قرار دارد. این آسانسور که متعلق به موزه دریایی بریتیش کلمبیا است، در سال ۱۸۹۹ ساخته‌شده است. آسانسور در زمان خود یکی از منحصربه‌فردترین سازه‌ها بوده و برای جابه‌جایی قاضی در بین طبقات ساخته‌ شده بود. قاضی مورد نظر قبل از استفاده از آسانسور از دنیا می‌رود و از آن‌ پس، از آن برای جابه‌جایی اجناس استفاده می‌کردند. گاهی اوقات آسانسور خودبه‌خود شروع به حرکت می‌کرد و هیچ نیروی انسانی آن را حرکت نمی‌داد. به خاطر همین موضوع این آسانسور به آسانسور ارواح مشهور شده است.

هتل وستین سنت فرانسیس، سانفرانسیسکو، کالیفرنیا

هتل وستین سنت فرانسیس

هتل وستین سنت فرانسیس در سانفرانسیسکو یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های لوکس جهان است. با استفاده از آسانسور هتل در کم‌ترین زمان، تنها ۳۲ ثانیه، از لابی به بالاترین طبقه می‌روید!

ساختمان امپایر استیت، نیویورک

ساختمان امپایر استیت

ساختمان امپایر استیت برج ۱۰۲ طبقه تجاری در منهتن نیویورک است. یکی از نمادهای زندگی شهری تا دهه‌ها، ساختمان امپایر استیت بود. آسانسور شیشه‌ای این برج نمایی زیبا از نیویورک می‌دهد که شاید نتوان از هیچ جای شهر چنین منظره‌ای را تماشا کرد، به‌خصوص در شب! در طبقه ۱۰۲ برج، رصدخانه‌ای وجود دارد که علاقه‌مندان برای بازدید از رصدخانه می‌توانند از سایت امپایر استیت بلیت بازدید را تهیه کرده و آسمان و شهر نیویورک را از یکی از بالاترین نقاط شهر تماشا کنند.

برج تایپه ۱۰۱

برج تایپه 101

برج تایپه ۱۰۱ آسمان‌خراشی در خنینی تاپیه است که ۱۰۱ طبقه دارد و بعد از برج خلیفه بلندترین آسمان‌خراش دنیا است. این برج ۵۰۸ متر ارتفاع دارد و در یکی از زلزله‌خیرترین نقاط تایوان قرار دارد. دلیل ساخت برج در این منطقه قدرت‌نمایی صنعت ساخت و ساز و قوی بودن سازه در برابر سهمگین‌ترین اتفاقات بوده است. آسانسور این برج از سریع‌ترین آسانسورهای جهان است، وقتی سوار آسانسور شدید، به‌ جایی تکیه ندهید چون درب‌ها در هنگام توقف آسانسور از دو طرف بسته می‌شود.

هتل بایوکه اسکای، بانکوک، تایلند

هتل بایوکه اسکای

بلندترین هتل تایلند، هتل بایوکه اسکای است. این هتل ۳۲۸ متر ارتفاع دارد و در بالای هتل رصدخانه‌ی ۳۶۰ درجه افتتاح‌ شده است. در طبقه ۸۴ برج هم سکوی دید ۳۶۰ درجه وجود دارد و در شب، در آسانسور و سکوهای دید باز نورهای رنگین جالبی استفاده می‌شود.

برج ایفل، پاریس، فرانسه

برج ایفل

برج فلزی ایفل برای همه آشنا است. نماد شهر پاریس. این برج معروف در میدان شان دو مارس در کنار رود سن قرار دارد. ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ شروع و در سال ۱۸۸۹ پایان یافت. اگر روزی خواستید از آسانسور این برج ۳۲۴ متری استفاده کنید، باید بدانید که آسانسورها از زمان افتتاح تا امروز تعویض نشده‌اند.

همچواند، سوئیس

همچواند

آسانسور بیرونی همچواند در سوئیس یکی از خاص‌ترین گزینه‌های این فهرست است. این آسانسور بلندترین آسانسور بیرونی اروپا نام‌گذاری شده است و شما را در کمتر از یک دقیقه به ارتفاع ۱۵۳ متری می‌برد. با رسیدن به قسمت بالای آسانسور می‌توانید از منظره زیبای کوه‌های آلپ و دریاچه سوئیس لذت ببرید.

برج خلیفه، دبی

برج خلیفه

کسی نیست که بلندترین برج دنیا، برج خلیفه یا دبی را نشناسد. این بنا با ۱۶۳ طبقه و ۸۲۸ متر ارتفاع به‌عنوان بلندترین آسمان‌خراش دنیا شناخته‌ شده است. نام این برج در شروع پروژه برج دبی بود، ولی در روز افتتاحیه به‌ افتخار «خلیفه بن زاید آل نهیان» برج خلیفه نام‌گذاری شد. سریع‌ترین آسانسور جهان، آسانسورهای این برج است که دو آسانسور در دو طرف برج ۷۹۲ متر بالا می‌روند.

سر موانامگی، استونی

سر موانامگی

یکی از آسانسورهای برتر دنیا، آسانسور برج سرموانامگی در استونی است. چشم‌انداز آسانسور به سمت تپه و دشت است و شما ۹۵ متر بالاتر از سطح زمین قرار می‌گیرید.

برچسب‌ها مسافرت برج

دیدگاه