صندلی که نشان دهنده خودخواهی شما است!

سحر ارجمند
چهار شنبه، ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۰
صندلی که نشان دهنده خودخواهی شما است!

تا به حال به این فکر کردید که ممکن است انتخاب‌های شما، انعکاسی از شخصیت شما باشند؟ به گفته روانشناسان، انتخاب این صندلی در پرواز، خودخواهی شما را نشان می‌دهد.

کدام صندلی را ترجیح می‌دهید؟

سوال این است، سمت پنجره یا راهرو؟ پاسخ این سوال، می‌تواند نکته‌ای را درباره شخصیت شما آشکار کند.

در حالی که بعضی از مسافران نشستن کنار پنجره را به دلیل دیدن منظره بیرون و حریم خصوصی نسبی دیواره کابین برای تکیه‌دادن به آن ترجیح می‌دهند، برخی دیگر راحتی را نشستن بر روی صندلی سمت راهرو می‌دانند، چرا که می‌توانند از جای خود بلند شوند یا به راحتی حرکت کنند یا بدون ایجاد مزاحمت برای مسافر کناری به توالت بروند.

صندلی که نشان دهنده خودخواهی شما است!

ولی با توجه به مصاحبه‌ی روزنامه «تلگراف» (The Telegraph) با دو روانشناس، می‌توان از این موضوع برداشت دیگری داشت: مسافرانی که صندلی سمت پنجره را ترجیح می‌دهند، ممکن است افرادی خودخواه‌ باشد، در حالی که کسانی که صندلی سمت راهرو را انتخاب می‌کنند، ممکن است افرادی درونگرا باشند.

بیشتر بخوانید:

صندلی که نشان دهنده خودخواهی شما است!

دکتر بکی اسپلمن (Dr. Becky Spelman)، روانشناس ارشد کلینیک خصوصی درمانگاه خیابان هارلی در گفتگو با روزنامه تلگراف، می‌گوید:

مسافرانی که به صندلی کنار پنجره علاقه‌مند هستند، تحت کنترل بودن را دوست دارند و شعار زندگی آن‌ها این است: «هر کس باید به فکر خود باشد». این افراد اغلب راحت‌تر تحریک می‌شوند، همچنین آن‌ها دوست دارند محفوظ بمانند و ترجیحاْ در لاک خود فرومی‌روند.

بیشتر بخوانید:

صندلی که نشان دهنده خودخواهی شما است!

روانشناس رفتاری، جو همینگز (Jo Hemmings) نیز با این صحبت موافق است.

همینگز افزود:

مسافرانی که روی صندلی سمت راهرو می‌نشینند، اغلب اجتماعی‌تر و قطعاْ از نظر دیگران قابل تحمل‌تر هستند؛ به احتمال زیاد آن‌ها از پرواز با هواپیما می‌ترسند و نمی‌توانند در هواپیما بخوابند.

البته، انتخاب صندلی به بیش از یک عامل بستگی دارد.

بیشتر بخوانید:

صندلی که نشان دهنده خودخواهی شما است!

با توجه به بررسی‌های کوارتز (Quartz) در سال ۲۰۱۴، افراد هر چه بیشتر با هواپیما سفر کنند، تمایل آن‌ها به صندلی سمت راهرو بیشتر می‌شود. همچنین، با افزایش درآمد خانواده، تمایل به صندلی سمت پنجره بیشتر می‌شود.

به هر حال، روی هم رفته اکثریت مسافران هواپیما، صندلی کنار پنجره را ترجیح می‌دهند.  

مطالب مرتبط:

    دیدگاه