ورزشگاه آزادی کجاست؟

ورزشگاه آزادی کجاست؟

راضیه شاهوردی
| پنجشنبه, ۴ آبان ۹۶ ساعت ۱۴:۰۰

ورزشگاه آزادی، مهم‌ترین محل برگزاری بازی‌های جذاب ملی و باشگاهی در ایران است. راه‌‌های دسترسی به این ورزشگاه چگونه است؟

معرفی

مجموعه‌ی ورزشی آزادی در سال ۱۳۵۳، با استانداردهای بین‌المللی و در زمینی به مساحت ۴۶۰ هکتار در غرب تهران ساخته شد. مهم‌ترین بخش این مجموعه‌ی ورزشی بزرگ، استادیوم یکصد هزار نفری فوتبال است، اما قسمت‌های دیگری مثل استادیوم دوچرخه‌سواری، پیست‌های اتومبیلرانی، موتورسواری و کارتینگ، زمین‌های تنیس، سالن والیبال و بسکتبال، دریاچه برای قایقرانی و اسکی روی آب، تالار دوازده هزار نفری و ... نیز دارد.

ورزشگاه آزادی

بازی‌های خانگی تیم ملی فوتبال و بازی‌های باشگاهی خانگی دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و استقلال در استادیوم صد هزار نفری این مجموعه برگزار می‌شوند. با اینکه این استادیوم، به استادیوم صد هزار نفری مشهور است، اما تنها ۷۸۱۱۶ صندلی دارد.

آدرس

مجموعه‌ی ورزشی آزادی در کیلومتر ۵ آزادراه تهران کرج واقع شده است.

موقعیت ورزشگاه آزادی روی نقشه

دسترسی

برای رفتن به ورزشگاه آزادی، سه راه وجود دارد: وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی، مترو و اتوبوس. اگر با وسیله‌ی نقلیه‌ی شخصی به ورزشگاه می‌روید، باید به اتوبان تهران کرج و بزرگراه شیخ فضل اله نوری و سپس بلوار استادیوم آزادی بروید. برای کسانی که با اتوبوس به ورزشگاه می‌روند، یک ایستگاه اتوبوس در فاصله‌ای نه چندان نزدیک از درب غربی ورزشگاه واقع شده است، اما معمولاً هنگام برگزاری مسابقات مهم، اتوبوس‌های بسیار برای حمل و نقل تماشاگران در نظر گرفته می‌شوند. برای دسترسی در حالت عادی می‌توانید با خطوط بی آر تی از محله‌های مختلف تهران به میدان آزادی بروید و سپس از آنجا سوار اتوبوس‌های ورزشگاه آزادی شوید.

استادیوم آزادی

اما آسان‌ترین راه برای رفتن به ورزشگاه آزادی استفاده از خط ۵ مترو است. ایستگاه ورزشگاه آزادی بین دو ایستگاه ارم سبز و چیتگر واقع شده و کاملاً متناسب با جمعیت بالای تماشاگران پرشور ساخته شده است. این ایستگاه در ضلع جنوبی ورزشگاه آزادی قرار گرفته و فاصله‌ای ۹۰۰ متری با آن دارد.

خرید بلیط

از آنجایی که اغلب اوقات جمعیت زیادی برای تماشای مسابقات فوتبال به ورزشگاه آزادی مراجعه می‌کنند، آشنایی با نحوه‌ی خرید بلیط از این مجموعه از اهمیت بالایی برخوردار است. معمولاً پیش از مسابقات مهم، چگونگی فروش بلیط اعلام می‌شود. در صورتی که فروش اینترنتی باشد، برای خرید بلیط باید به سامانه‌ی فروش بلیط الکترونیکی مسابقات فوتبال مراجعه کرد. نحوه‌ی ثبت‌نام و خرید بلیط در این سایت به‌طور کامل توضیح داده شده است. اما بسیاری اوقات نیز خرید بلیط به دو صورت حضوری و اینترنتی یا فقط حضوری انجام می‌شود. در آن صورت باید حتماً چند ساعت زودتر به باجه‌های بلیط‌فروشی ورزشگاه مراجعه کنید، تا بتوانید بلیط مورد نظر خودتان را پیدا کرده و مجبور به مراجعه به بازار سیاه نشوید.

در هر صورت حتماً چند روز قبل از بازی مورد نظر خود، اخبار مربوط را بخوانید تا با نوع بلیط‌فروشی آشنا شوید و اگر امکان خرید اینترنتی وجود داشت، بهتر است از آن استفاده کرده تا با خیال راحت به تماشای بازی بروید.

دیدگاه  

    تبلیغات