یک هفته مهلت به اعضای شورای طرح تبریز ۲۰۱۸ برای ارائه برنامه

سیامک احدی
چهار شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
یک هفته مهلت به اعضای شورای طرح تبریز ۲۰۱۸ برای ارائه برنامه

رئیس سازمان میراث فرهنگی در چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری طرح تبریز ۲۰۱۸ تأکید کرد که تا یک هفته دیگر گزارش اقدامات انجام شده، اعلام شود.

در چهارمین جلسه شورای سیاست‌گذاری طرح تبریز ۲۰۱۸، احمدی به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:

کمیته فرهنگی ستاد نزدیک به چهار جلسه با حضور نمایندگان مختلف برگزار کرده است، تأکیدمان این بود که فعالیت‌ها با موضوع گردشگری تناسب داشته باشد.

«علی‌اصغر مونسان» رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز در این جلسه گفت:

این رویداد اتفاقی نیست که شروع و تمام شود، بلکه رخدادی است که باید توجه ملی و بین‌المللی در این یک سال به این شهر معطوف شود و از این توجه برای بهره‌برداری از این شهر استفاده کنیم.

او در عین حال افزود:

هیچ جای دنیا و البته شهرهای منتخب گردشگری دنیا برای توسعه به بودجه دولتی متکی نیست، در نتیجه ما هم باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی استفاده کنیم.

مونسان ادامه داد که هنوز رویداد «تبریز ۲۰۱۸» به‌ خوبی تشخیص داده نشده است، باید برنامه‌هایی ارائه کنیم که عملی شود. باید اقدامات عملی را برنامه‌ریزی کنیم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها توسعه زیرساخت‌ها است، البته مهم‌تر از آن رشد فرهنگ عمومی و برنامه‌ریزی رویدادها است. خوب است که تبریز به واسطه این رویداد به‌عنوان شهر منتخب گردشگر معرفی شود. باید فرهنگ عمومی و فضاهای شهری ارتقاء پیدا کند.

وی افزود:

رویدادها امر مهمی هستند، باید از این فرصت برای حرکت به سوی جلو استفاده کنیم، مثلا پلازاهای شهری، برنامه‌های شهری و رویدادهایی طراحی شوند. باید از چند ماه پیش‌رو نهایت استفاده را برد.

تبریز ۲۰۱۸

«مونسان» تقویت پلیس گردشگر، توسعه حمل و نقل شهری برای معرفی «تبریز ۲۰۱۸»، استفاده از لوگوی «تبریز ۲۰۱۸» در بسته‌بندی محصولات تولیدشده در تبریز، استفاده از استیکرهایی بر بدنه اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها که معرف «تبریز ۲۰۱۸» باشد و... از جمله اقدامات کوتاه مدتی دانست که می‌تواند این رویداد را هرچه بهتر معرفی کند.

او همچنین تاکید کرد:

باید دستگاه‌ها و اعضای ستاد ملی «تبریز ۲۰۱۸» برنامه‌های مشخص و زمان‌بندی‌شده خود و گزارشی از اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی را به ستاد ملی ارسال کنند. همچنین معاون گردشگری باید برنامه‌ مشخص و اجرایی ارائه کند.

وی معاون رییس جمهور صداوسیما را مسئول معرفی این رویداد در سطح ملی و بین‌المللی دانست و افزود:

مسئولان نیز از طریق صداوسیما اقدامات انجام شده را برای مردم تشریح کنند.

مونسان در پایان گفت:

رایزنی‌های لازم با رییس‌جمهوری برای حضور در مراسم افتتاحیه را انجام خواهیم داد. باید از ظرفیت‌های استانی و ملی برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن مراسم افتتاحیه این رویداد مهم کمک بگیریم.

منبع ایسنا

دیدگاه