۷۰ درصد ناوگان کشور برای اربعین بسیج می شوند

سیامک احدی
سه شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
۷۰ درصد ناوگان کشور برای اربعین بسیج می شوند

رئیس اتحادیه شرکت‌های مسافری از استفاده از ظرفیت ۷۰ درصد ناوگان کشور برای جابجایی مسافران کربلا خبر داد.

«احمدرضا عامری» رئیس اتحادیه شرکت‌های مسافری با بیان اینکه تمام امکانات کشور برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی در ایام اربعین بسیج خواهند شد، اعلام کرد:

در ایام اربعین با توجه به تقاضای قابل توجه سفر به کشور عراق برنامه‌ریزی قابل توجهی از سوی تمام سازمان‌ها و نهادها صورت می‌گیرد و در این زمینه نیز اتحادیه اعلام کرده توانایی آن را دارد که با بالاترین ظرفیت خود به مسافران خدمت‌رسانی کند.

به گفته وی در حال حاضر حدود ۱۷ هزار اتوبوس بین شهری در جاده‌های ایران فعال هستند که از این رقم حدود ۱۲ هزار اتوبوس به سفرهای اربعین اختصاص خواهند یافت و در صورت نیاز هر چه که از سوی اتحادیه ممکن باشد، برای زائران در نظر گرفته می‌شود.

عامری با اشاره به تصمیم ستاد اربعین برای دو برابر شدن قیمت بلیت اتوبوس در این ایام، افزود:

با توجه به این که راننده‌ها مجبور هستند سفرهای خود را به شکل یک سر خالی انجام دهند، این تصمیم به منظور حمایت از آنها و کاهش فشارهایی که در طول این مدت به آنها وارد می‌شود، نهایی شده و انتظار داریم که بخشی از مشکلات این ایام را حل کند.

رئیس اتحادیه شرکت‌های مسافری ادامه داد:

در کنار آن بحث ترافیک جاده‌ای و کاهش توان راننده‌ها برای سرویس دادن به مسافران دیگر مسیرها نیز بخشی از مشکلات این ایام است که البته با توجه به نظر نهایی مسئولان و خدمت‌گزاران برای استفاده از تمام امکانات کشور در سفرهای اربعین این فشارها تحمل می‌شود تا زائران حسینی بتوانند در بهترین زمان‌بندی ممکن به سفرهای خود ادامه دهند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها اربعین اتوبوس

    دیدگاه