روش جالب شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای جلوگیری از بحران جمعیتی

سیامک احدی
دوشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
روش جالب شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای جلوگیری از بحران جمعیتی

بحران جمعیتی در «ناپل کوچک» در ایتالیا باعث شده که شهردار این شهر برای زنده نگه داشتن شهرش دست به اقدام عجیبی بزند.

«کاندلا» شهر کوچکی در جنوب ایتالیا است که تپه‌ها و جنگل‌ها آن را احاطه کردند. این شهر که زمانی به عنوان «ناپل کوچک» شناخته شده است، پیش از این ۸ هزار نفر جمعیت داشته ولی اکنون جمعیتش به ۲۷۰۰ نفر رسیده است.

ناپل کوچک

حالا شهردار کاندلا برای مقابله با این بحران جمعیت تصمیم گرفته است، به هر خانواده‌ای چه ایتالیایی و چه غیرایتالیایی که به آنجا نقل مکان کند ۲۰۰۰ یورو پول بدهد. او گفته قرار است به مجردها ۸۰۰ یورو، به زن و شوهر ۱۲۰۰ یورو، به خانواده‌های سه نفره ۱۸۰۰ یورو و به خانواده‌ای با جمعیت بیشتر ۲ هزار یورو پول داده شود.

«نیکولا گاتا»، شهردار کاندلا در این رابطه گفته است:

من هر روز با علاقه و تعهد کار می‌کنم تا کاندلا را به شکل قدیمی خود برگردانم، تا سال ۱۹۶۰ مسافران این شهر را ناپل کوچک صدا می‌کردند، برای اینکه در خیابان‌هایش پر از توریست‌ها، تجار و فروشندگانی بود که فریاد می‌زدند.

سالیان سال است که آن روزها گذشته‌اند، اهالی جوان کاندلا در شهرهای دیگر فرصت‌های کاری خوبی پیدا کرده‌اند و این ترس وجود دارد که کاندلا هم به یکی دیگر از شهرهای کوچک بدون جمعیت ایتالیا تبدیل شود، به همین دلیل مسئولان این شهر تصمیم گرفتند اقدامی جدی انجام دهد.

ناپل کوچک

«استفانو باسکیانلی» معاون شهردار کاندلا در رابطه با این تصمیم جدید گفت:

ساکنین جدید باید به طور دائمی در اینجا زندگی کنند، خانه‌ای اجاره کنند و سالانه حداقل ۷ هزار یورو درآمد داشته باشند. ما نمی‌خواهیم مردم با درآمد شهرداری در خیابان‌های اینجا پرسه بزنند، همه‌ی اهالی جدید باید کار کنند و درآمد داشته باشند.

تاکنون ۶ خانواده از شمال ایتالیا به این روستا نقل مکان کرده‌اند، این برنامه شامل افراد غیرایتالیایی هم می‌شود.

ناپل کوچک

یکی از اهالی جدید، درباره کاندلا گفت:

زندگی در شهر ساکت و ساده است. نه سر و صدایی وجود دارد، نه ترافیکی و نه دودی. ما در تقاطع سه منطقه زیبای ایتالیا هستیم، کامپانیا، باسیلیکاتا و مولیس. هر کدام از آنها شگفتی خاص خود را دارد. کیفیت زندگی هم در اینجا فوق‌العاده است، ۲۰ سال است که در اینجا هیچ جرمی انجام نشده.

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها توریست

    دیدگاه