برداشت زرشک و زعفران گردشگران خارجی را مهمان خراسان جنوبی کرد

آزاده یوسف نژاد
سه شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴
 برداشت زرشک و زعفران گردشگران خارجی را مهمان خراسان جنوبی کرد

 استان خراسان جنوبی هر ساله با آغاز فصل برداشت زرشک و زعفران، میزبان گردشگران خارجی است.

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ مرتضی عربی معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع این اداره‌کل با اعلام این خبر گفت:

امسال نیز با آغاز فصل برداشت زرشک و زعفران سفر گردشگران خارجی به استان آغاز شده است.

او افزود:

در این راستای و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان خراسان جنوبی تور تاریخی و طبیعی برای ۱۸ نفر از گردشگران آلمانی از سوی شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری پرتو‌ شرق و با همکاری این اداره‌کل برگزار می‌شود.

او ادامه داد:

این تور از ۹ لغایت ۱۵ آبان‌ امسال اجرا می‌شود و گردشگران خارجی از جاذبه‌های گردشگری شاخص شهرستان‌های استان بازدید خواهند کرد.

عربی افزود:

این گردشگران از موزه مردم‌شناسی، حمام خیروز، مدرسه علیا، مسجدجامع و بافت محله سردشت شهرستان فردوس، خانه مستوفی و بافت تاریخی شهرستان بشرویه و روستای هدف گردشگری ازمیغان، شالیزارهای کویر، باغ گلشن، ارگ کهن طبس، آب گرم مرتضی علی و بافت تاریخی روستای اصفهک شهرستان طبس دیدن می‌کنند.

عربی افزود:

بازدید از باغ و عمارت اکبریه، باغ و عمارت رحیم‌آباد، مدرسه شوکتیه، قلعه بیرجند، زورخانه امیر عرب و بازار شهرستان بیرجند، روستای هدف گردشگری چنشت و کارگاه قالی‌بافی مود شهرستان سربیشه و بافت تاریخی روستای خور شهرستان خوسف از دیگر برنامه‌های این تور است.

او خاطرنشان کرد:

گردشگران آلمانی همچنین از بافت تاریخی روستا و قلعه فورگ شهرستان درمیان، مزارع زعفران قاین، آرامگاه بوذرجمهر، مسجد جامع، موزه مردم‌شناسی و زورخانه امیر عرب شهرستان قاین و آسبادهای خوان‌شرف، خانه سالاری نهبندان، کوه‌های مینیاتوری و روستای هدف گردشگری دهسلم شهرستان نهبندان بازدید خواهند کرد.

 

دیدگاه