طرح «شهر گردشگر» در شهر جهانی یزد به اجرای پایلوت می‌رسد

آزاده یوسف نژاد
دوشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
طرح «شهر گردشگر» در شهر جهانی یزد به اجرای پایلوت می‌رسد

خبر اجرای طرح «شهر گردشگر» به‌صورت پایلوت در شهر جهانی یزد از طرف مدیرکل میراث‌ فرهنگی استان یزد مطرح شد.

به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد، فاطمه دانش‌یزدی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان اظهار کرد:

با اشاره به اجرای طرح پایلوت "شهر گردشگر" در یزد، مقرر شده است نتایج اقداماتی که در راستای تبدیل یزد به شهر گردشگری انجام می‌شود، به سایر شهرهای توریستی کشور تعمیم داده شود و ما خرسندیم که پایه‌گذار این اصل در کشور هستیم.

این مقام مسئول اظهار کرد:

"شهر گردشگر" در تعریف‌ها، شهری زنده است که از وجود گردشگر در ساعات شبانه‌روز بیشترین بهره را می‌برد، در همین راستا باید رویدادهای مناسب در استان ایجاد کرد تا علاوه بر ماندگاری گردشگر، سفیرانی برای القای فرهنگ ایرانی و اسلامی باشیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد در ادامه افزود:

شهر تاریخی یزد که از دیرباز زبانزد خاص و بوم بوده است پس از ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو بیش از پیش مورد توجه جهانیان قرار گرفته است، در همین راستا می‌توان با تعریف و ایجاد درآمدهای پایدار در حوزه گردشگری آینده این شهر را به بهترین نحو رقم زد.

دانش‌یزدی تصریح کرد:

یکی از رویکردهای مهم یک شهر جهانی، تبدیل آن به مقصد گردشگری است، به گونه‌ای که گردشگر فقط برای دیدن آن شهر سفر خود را آغاز کند.

او عنوان کرد:

امیدواریم شهرداری شهر جهانی یزد در تحول جدید خود شعار و رسالتی جدید را در تمام سطوح مدیریتی و کارشناسی و با نگاهی دقیق به ویژگی‌های شهر یزد اهداف اجرایی خود را با تبدیل این شهر جهانی به یک مقصد گردشگری دنبال کند تا با همراهی و همیاری این اداره‌کل، شهر جهانی یزد به مقصدی مناسب و بی‌نقص برای گردشگران تبدیل شود.

دانش‌یزدی با اشاره به این نکته که مدیریت گردشگری وظیفه پیگیری امور گردشگران داخلی و خارجی را بر عهده دارد، افزود:

در حال حاضر گردشگری محور توسعه کشور است و باید بیش از گذشته به این مهم توجه شود، در همین راستا مسئولان باید با دید باز و ویژه‌ای این مهم را مورد توجه قرار دهند و برنامه‌ریزی‌های لازم را برای توسعه و بهره‌برداری از ظرفیت‌های گردشگری به مرحله اجرا درآورند.

دیدگاه