حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس (قسمت دوم)

فاطمه اسفندیار
یکشنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس (قسمت دوم)

اگر دوست دارید با شهر لندن پایتخت پادشاهی بریتانیا آشنا شوید و از جاذبه‌های گردشگری آن دیدن کنید، استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی لندن بهترین راه برای گشت و گذاری چند ساعت یا چند روزه است که صرفه‌جویی در هزینه‌های سفر نیز می‌شود.

لندن یکی از شهرهای زیبا با جاذبه‌های گردشگری و تاریخی بی‌نظیر است. این شهر قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد و در کنار رودخانه تیمز قرار گرفته است. تاریخ ساخت این شهر را به دوران روم باستان نسبت داده‌اند. لندن یکی از بهترین شهرهای انگلستان است که سیستم اداری منظم و گسترده‌ای دارد که این باعث پیشرفت در این شهر و مدیریت بهتر در سیستم حمل و نقل عمومی لندن شده است.

قطارهای محلی در لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

از شبکه قطار زمینی لندن برای سفر در سراسر شهر و دورتر از محدوده مترو استفاده می‌شود.

خدمات راه‌آهن محیطی شهر و اطراف شهر را پوشش داده و بیشتر از شبکه تونلی گسترش یافته است. بیشتر خطوط قطار محلی به طور موثری با سیستم تونلی در ارتباط بوده و پرداخت کرایه آن‌ها توسط کارت مسافرتی اویستر، کارت اویستر، مسافرتی و کارت پرداخت انجام می‌شود.

اطلاعات مربوط به خدمات قطار محلی لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

حمل و نقل محیطی لندن (TfL) در حال حاضر خدمات خود را در شش مسیر ارائه می‌دهد. سفر با قطار و دیگر روش‌های حمل و نقل عمومی می‌تواند به صورت آنلاین و با استفاده از برنامه سفر جاده‌ای لندن برنامه‌ریزی شود. راه‌آهن برای پرداخت کرایه‌ها چندین کارت مختلف تخفیفی در اختیار شما قرار می‌دهد تا هزینه‌ها کاهش یافته و حتی یک نوبت استفاده رایگان در اختیار شما قرار دهد:

 • مسافران جوان دارای کارت (۱۶-۲۵ سال) ۳۰ پوند (۱۲۴,۰۰۰ تومان)
 • خانواده و دوستان دارای کارت (۴ بزرگسال و ۴ کودک ۵ تا ۱۵ ساله) ۳۰ پوند (۱۲۴,۰۰۰ تومان)
 • افراد مسن دارای کارت (۶۰+ ساله) ۳۰ پوند (۱۲۴,۰۰۰ تومان)
 • شبکه کارتی (خدمات خاموش در جنوب شرقی انگلستان) ۳۰ پوند (۱۲۴,۰۰۰ تومان)
 • معلولین دارای کارت (افراد معلول و مراقبین آن‌ها) ۲۰ پوند (۸۲,۰۰۰ تومان)

 تراموا لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

تراموا در بخش‌هایی از لندن جنوبی بین ویمبلدون، کرایادون، بکنهام و نیو ادینگتون خدمت‌رسانی می‌کند. خدمات این وسایل دائمی و در دسترس است. شبکه تراموای لندن، ترام لینک، در جنوب لندن و در سال ۲۰۰۰ بهره‌برداری شد. شبکه تراموای لندن از ویمبلدون از طریق کرویدون به بکنهام می‌رسد، تراموا در این مکان یک روش محبوب حمل و نقل است.

تراموای لندن

دسترسی به تراموا بدون هرگونه میانجی انجام می‌شود. ترامواها بدون نیاز به سطوح شیب‌دار و سایر ویژگی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این، تمام خدمات تراموا برای کاربران صندلی چرخدار صرف نظر از داشتن بلیط رایگان است.

ترموا جنوب لندن

تراموا در این مناطق در روزهای دوشنبه تا شنبه هر ۱۰ دقیقه به ویمبلدون، المر انتهایی و بکنهام جانسون و هر ۷ دقیقه یکبار به نیو ادینگتون سرویس‌دهی می‌کنند.

حمل و نقل عمومی در لندن

 کرایه اتوبوس و تراموا در لندن

هنگام تهیه بلیط، تراموا به عنوان بخشی از شبکه اتوبوس‌رانی در نظر گرفته می‌شود. یک بلیط ثابت برای شبکه اتوبوس‌رانی و تراموا در لندن وجود دارد که قیمت آن در صورت تهیه با کارت اویستر ۱,۵۰ پوند (۶,۲۰۰ تومان) و در صورت تهیه بلیط کاغذی ۲,۶۰ پوند (۱۰,۷۰۰ تومان) است. کارت مسافرتی قابلیت استفاده در تراموا را دارند. گذرنامه‌های اتوبوس برای کل شبکه اتوبوس و تراموا معتبر هستند و به مناطق بستگی ندارند.

حمل و نقل عمومی در لندن

نرخ تعرفه‌ی بزرگسالان برای گذرنامه‌های اتوبوس عبارتنداز:

 • ۷ روزه - ۲۱,۲۰ پوند (۸۷,۶۰۰ تومان)
 • ۱ ماه - ۸۱,۵۰ پوند (۳۳۷,۰۰۰ تومان)
 • ۱ سال - ۸۴۸ پوند  (۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان)

امکانات تراموا لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

همه کودکان زیر ۱۶ سال و همچنین افراد ۱۶ تا ۱۷ ساله‌ای که در لندن زندگی می‌کنند و تحصیلات خود را به پایان رسانده‌اند، پس از اتمام اعتبار کارت‌هایشان می‌توانند رایگان از خدمات اتوبوس و تراموا استفاده کنند (بدون نیاز به کودکان زیر ۵ سال).

 جابه‌جایی برای مسافرین سالخورده و معلول در لندن به صورت رایگان انجام می‌شود. سفر با تراموا برای کاربران صندلی چرخدار صرف‌نظر از این که گذرنامه را نگه داشته‌اند یا نه رایگان است.

 استفاده از دوچرخه در لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

طرح دوچرخه عمومی لندن یک راه عالی برای سفر در اطراف شهر است و نیم ساعت اول استفاده از آن رایگان است! همین امروز دوچرخه خود را برداشته و به سواری بروید.

حمل و نقل عمومی در لندن

 • شما می‌توانید با استفاده از طرح کرایه دوچرخه عمومی لندن، دوچرخه‌ای استاندارد تهیه کنید.
 • بیش از ۷۰ ایستگاه متصل به هم و ۱۱۰۰۰ دوچرخه برای کرایه در اطراف لندن وجود دارد.
 • ۲۴ ساعت استفاده از دوچرخه استاندارد ۲ پوند (۸,۲۰۰ تومان) هزینه دارد: ۳۰ دقیقه اول هر سفر رایگان است.
 • در سفرهای طولانی، به ازای هر ۳۰ دقیقه اضافی هزینه‌ای ۲ پوندی (۸,۲۰۰ تومان) در نظر گرفته می‌شود.
 • دوچرخه را می‌توان با استفاده از یک کارت بانکی در ایستگاه‌های موجود یا با استفاده از برنامه رسمی تهیه کرد.

حمل و نقل عمومی در لندن

 تاکسی لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

از تاکسی‌های نمادین لندن گرفته تا مینی تاکسی‌های محلی، ما تمامی اطلاعات مسافرتی مورد نیاز برای کمک به مسافرت در اطراف لندن با تاکسی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • فقط تاکسی‌های سیاه را می‌توان در خیابان کرایه کرد. اگر نشانه زرد TAXI روشن باشد، به این معنا است که تاکسی آمادگی پذیرش مسافر را دارد.
 • تاکسی‌های سیاه مسافت و قیمت را اندازه‌گیری می‌کنند و حداقل هزینه آن‌ها ۲,۶۰ پوند (۱۰,۷۰۰ تومان) است.
 • اگر مینی‌تاکسی در دسترس باشد، می‌توان از آن به عنوان جایگزینی ارزان‌تر استفاده کرد، قیمت‌ها را از قبل تعیین کنید؛ زیرا معیارهایشان یکی نیست.
 • مطمئن شوید که یک مینی‌تاکسی مجاز با نشان مجوز حمل و نقل در لندن کرایه کرده‌اید: مینی‌تاکسی‌های غیرقانونی، ناامن و بیمه نشده نیز وجود دارند. تجربه لندن‌گردی خود را با سواری در یکی از تاکسی‌های سیاه شهر، تکمیل کنید. تاکسی‌های رسمی لندن، تاکسی‌های سیاه را می‌توان در خیابان و یا در مناطق تعیین‌شده واقع در مکان‌های مشخص، از جمله در راه‌ آهن اصلی، ایستگاه‌های مترو و اتوبوس کرایه کرد.

حمل و نقل عمومی در لندن

همچنین می‌توان تاکسی را با تلفن رزرو کرد. اگر نماد زرد TAXI در قسمت جلو روشن باشد، تاکسی آماده پذیرش مسافر است. تاکسی‌های سیاه به طور قانونی موظف هستند سفرهایی بیش از ۱۲ مایل داشته (۲۰ مایل برای تاکسی‌های فرودگاه هیتروو) یا سفرشان تا یک ساعت طول بکشد.

 کرایه و راهنمای تاکسی‌ها در لندن

 هزینه‌ها اندازه‌گیری می‌شوند و حداقل هزینه ۲,۶۰ پوند (۱۰,۷۰۰ تومان) است. هزینه‌های اضافی در موارد زیر محاسبه می شود: کرایه یک تاکسی سیاه از هیترو، کرایه تاکسی با تلفن و همچنین کرایه تاکسی در کریسمس و شب سال نو. پرداختی به همه‌ی تاکسی‌های سیاه به وسیله کارت اعتباری صورت می‌گیرد، البته هیچ هزینه اضافی به دلیل پرداخت با کارت دریافت نمی‌شود.

 ماشین‌های کابلی خط هوایی امارات (Emirates) لندن

حمل و نقل عمومی در لندن

با ماشین‌های کابلی خط هواپیمایی امارات( Emirates) حرکت کنید و از مناظر زیبای لندن لذت ببرید. استفاده از اتومبیل‌های کابلی یک راه آسان برای رفتن از شبه‌جزیره گرینویچ به مناطق سلطنتی است. سفر با اتومبیل‌های کابلی حدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد. با این حال، در بهترین حالت (از ۷ صبح تا ۹ صبح دوشنبه تا جمعه) سفر تقریبا پنج دقیقه به طول می‌انجامد. اتومبیل‌هایی با ظرفیت ۱۰ نفر هر ۳۰ ثانیه به ایستگاه می‌رسند.

حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس

پس از ساعت ۷ بعداز‌ظهر، لذت بردن از خط هوایی شبانه (۱۲ تا ۱۳ دقیقه با هر وسیله‌ای) در کنار گوش دادن به موسیقی و دیدن ویدیو در کابین‌ها که موجب افزایش تجربه پرواز در هنگام تماشای شهر بعد از تاریکی موجود می‌شود، بسیار لذت‌بخش و دل‌انگیز است.

حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس

شما می‌توانید از کارت اویستر و مسافرتی اویستر یا یک کارت پرداخت برای پرداخت هزینه سفر خود استفاده کنید.

هر بلیط برای بزرگسالان: ۳,۵۰ پوند (۱۴,۴۰۰ تومان) ( ۳,۹۲ یورو (۱۳,۵۰۰ تومان))

هر بلیط برای کودک: ۱,۷۰ پوند (۷,۰۰۰ تومان) (۱,۹۰ یورو (۶,۵۰۰ تومان))

حمل و نقل عمومی در لندن، انگلیس

منبع visitlondon
برچسب‌ها لندن

دیدگاه