۱۰ دلیلی که باید به یک سافاری آفریقایی بروید

شایان شفایی
دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵
۱۰ دلیلی که باید به یک سافاری آفریقایی بروید

سافاری یکی از بهترین و منحصر به فردترین دریچه‌های گردشگری است و تجربه آن برای هر گردشگری لازم است. اگر شما یکی از علاقه‌مندان سافاری هستید اما هنوز برای رفتن به یک سافاری آفریقایی کاملا مطئمن نیستید، در ادامه با کجارو همراه باشید تا ۱۰ دلیل برای رفتن به یک سافاری را مطرح کنیم.

مقاله‌های مرتبط

اگر با تعریف دقیق سافاری آشنایی داشته باشید، پس حتما در جریان هستید که رفتن به یک سافاری علاوه بر اینکه به تجربه‌ای ناب برای شخص شما بدل خواهد شد، به حیات وحش و حمایت از حیوانات نیز کمک خواهد کرد و همچنین باعث می‌شود تا با فرهنگ مردم بومی نیز آشنا شوید و تبادل فرهنگ شکل بگیرد.

اما این دلایل تمام آن چیزی نیست که شما باید به‌منظور متقاعد شدن برای رفتن به یک سافاری بدانید. دلایل و عوامل بیشتری وجود دارد که در ادامه تمامی آن‌ها را مطرح کرده و توضیح می‌دهیم.

زندگی روزمره را رها خواهید کرد

امروزه تمام ساکنان کره زمین، درگیر زندگی مدرن شده‌اند. زندگی افراد این روزها از تنش و استرس پر شده است. قطعا سفر چیری است که می‌تواند از بار این فشار و استرس بکاهد و مطمئا در بین تمامی گزینه‌های سفر، سافاری آفریقا یکی از بهترین گزینه‌ها است. سفر به‌سمت آفریقا آن هم با آرامش تمام و قرار گرفتن در میان حیوانات و دیدن آن‌ها در دل یک حیات وحش فوق‌العاده چیزی است که می‌تواند آرامش را به هر فردی باز گرداند و دوباره او را برای بازگشت به زندگی مدرن آماده کند. پس اگر شما هم حس می‌کنید که به یک تنوع یا استراحت در زندگی نیاز دارید و می‌خواهید از راه سفر کردن این امر را محقق کنید، حتما به سافاری آفریقا هم فکر کنید.

سافاری

سافاری مقرون به‌صرفه است

سافاری‌های آفریقا عموما سفرهای مقرون به‌صرفه‌ای هستند و از نظر مالی بسیار مناسب‌اند. از آنجایی که برای سافاری آفریقا پکیج‌های مختلف با قیمت‌های مختلفی وجود دارند که هرکدام امکانات مشخصی را ارائه می‌دهند، در نتیجه برنامه‌ریزی برای خرج و مخارج سافاری به‌هیچ‌وجه کار سختی نخواهد بود و احتمال این امر وجود ندارد که شما از نظر مخارج در طول یک سافاری غافلگیر شوید و قیمت‌ها بالاتر از چیزی بروند که انتظارش را داشته‌اید. همه چیز از قبل معین است و به همین دلیل شما می‌توانید با خیالی آسوده به‌صرفه‌ترین پکیج سافاری آفریقا را که تمایل دارید انتخاب کنید.

تجربه‌ای فراموش‌نشدنی کسب خواهید کرد

قدم گذاشتن در راه سافاری یک تجربه فراموش‌نشدنی است.

امروزه بسیاری از حیوانات آفریقا در خطر انقراض قرار دارند. پس تا زمانی که هنوز دیر نشده و هنوز امکان مشاهده این حیوانات از نزدیک وجود دارد، فرصت را غنیمت بشمارید و به یک سافاری آفریقایی بروید. تنها تصور کنید؛ شما به قلب حیات وحش آفریقا قدم خواهید گذاشت و حیوانات اصلی این قاره را از نزدیک مشاهده خواهید کرد. یا اینکه به‌صورت گروه‌های کوچک چهار نفره حیات وحش را با پای پیاده کشف خواهید کرد و از دیدن مناظر فوق‌العاده آن لذت خواهید برد. قطعا قدم گذاشتن در راه سافاری یک تجربه فراموش‌نشدنی است.

سافاری

سافاری آسان است

راحت بنشینید و از دیدن مناظر لذت ببرید در حالی که یک نفر دیگر که متخصص این کار است وظیفه همه چیز را بر عهده دارد. قرار نیست اتفاق غیر منتظره‌ای بیفتد چراکه شما در این ماجراجویی تنها نخواهید بود. به همین دلایل سافاری بسیار آسان است و مشکل خاصی را برای شما به‌وجود نخواهد آورد. شما تنها باید از سفر خود لذت ببرید.

سافاری ایمن است

سافاری در عین امنیت، ماجراجویانه است.

سافاری در عین امنیت، ماجراجویانه است. سافاری آفریقا سفری کاملا ایمن است که به‌صورت کاملا ماجراجویانه به شما اجازه می‌دهد تا این بُعد از سفر و گردشگری را هم درک کنید. در پکیج‌های سافاری آفریقا، تورهای خانوادگی مخصوصی وجود دارد که در آن‌ها تمامی اعضای خانواده در هر سنی که باشند می‌توانند سافاری را تجربه کنند. متخصصان سافاری و راهنماهای سفر شما، افرادی هستند که کل آفریقا را به‌خوبی می‌شناسند. پس خیالتان راحت باشد؛ شما در امنیت کامل سفر خواهید کرد.

از ثبت تصاویر و دیدن مناظر لذت خواهید برد

سافاری

در سافاری‌ها شاهد مناظر خیره‌کننده و الهام‌بخش باشید و از دیدن محیط طبیعی اطراف خود نهایت لذت را ببرید. مناطقی که سافاری در آن‌ها انجام می‌شود فرصتی طلایی برای عکاسی به شمار می‌آیند و می‌توانید از ثبت تصاویر فوق‌العاده لذت ببرید. در سافاری‌ها شما می‌توانید از مناظر، مردم محلی و حیواناتی که می‌بینید عکسبرداری کنید و از آن‌ها لذت ببرید.

راهنماهای سافاری قابل‌اعتماد هستند

راهنماهای سافاری که تمامی اوضاع را تحت کنترل دارند، کاملا کار خود را بلدند و می‌دانند که باید چه کاری انجام دهند. در نتیجه هیچ جای نگرانی وجود ندارد؛ آن‌ها کاملا قابل‌اعتماد هستند. راهنماها شرایط منطقه‌ای را به‌خوبی می‌شناسند، با فرهنگ مردم محلی آشنایی کامل دارند و از مکان حیوانات اطلاع دقیق دارند. پس کافی است اوضاع را به دست آن‌ها بسپارید و خود از سفرتان لذت ببرید.

با افراد جدید آشنا خواهید شد

سافاری

اگر قصد دارید تا با خانواده یا دوستانتان به یک سافاری بروید، می‌توانید یک تور گروهی یا خانوادگی انتخاب کنید. از سویی دیگر شما می‌توانید در طول یک سافاری با مردم جدید از دیگر نقاط کره زمین آشنا شوید و دوستان جدیدی پیدا کنید. سافاری یک فرصت طلایی برای گردشگران است که با یکدیگر و همچنین با مردم محلی آفریقا آشنا شوند.

هیچ چیز را از دست نخواهید داد

برنامه‌ها و پکیج‌های سافاری به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که شما با انتخاب هرکدام از آن‌ها، از تمام نقاط دیدنی کشور مورد نظر سافاری بازدید خواهید کرد و مطمئن باشید که هیچ جای شاخصی از آن کشور یا منطقه را از دست نخواهید داد. در نتیجه به‌هیچ‌وجه جای نگرانی نیست؛ شما هیچ چیز را از دست نخواهید داد.

از حیوانات و محیط زیست حمایت خواهید کرد

سافاری

با رفتن به سافاری از محیط زیست و حیوانات حمایت خواهید کرد.

آخرین مورد که یکی از مهم‌ترین موارد به شمار می‌آید این است که با رفتن به سافاری از محیط زیست و حیوانات حمایت خواهید کرد. بخشی از هزینه‌هایی که به تورهای مخصوص سافاری پرداخت می‌شود به‌صورت مستقیم صرف کمک به نهادهای حفاظتی از حیوانات و محیط زیست می‌گردد. پس اگر در یک سافاری شرکت کنید، ضمن دیدن حیوانات از نزدیک و به‌دست آوردن تجربیات بسیار زیادی، به حیوانات و محیط زندگی آن‌ها نیز کمک خواهید کرد.

نظر شما در مورد سافاری چیست؟ آیا دوست دارید تا سافاری آفریقا را تجربه کنید؟ نظرات خود را با کجارو در میان بگذارید.

دیدگاه