عکاسباشی سری سی و پنجم: از زنگ آخر تا تنگه

عکاسباشی سری سی و پنجم: از زنگ آخر تا تنگه

عمو عکاسباشی
| یکشنبه, ۲۶ دی ۹۵ ساعت ۱۸:۴۵

ایران پر از مکان‌هایی‌ است که در عین زیبایی ناشناخته مانده‌اند. اغلب این جاذبه‌ها را صرفا بومیان آن محل می‌شناسند. با گرفتن عکس از جاذبه‌های بی‌نطیر محل زندگی خود و ارسال آن به مسابقه‌ی عکاسباشی، به صنعت گردشگری شهرتان کمک کنید. در ادامه با عکس‌های زیبای این هفته همراه کجارو باشید.

سر کار خانم مرضیه مالکی با عکس «پایان آسمان» تبریک ما را به عنوان عکس برگزیده‌ی سری سی و چهارم عکاسباشی پذیرا باشید.

پایان آسمان

  • عکاس: مرضیه مالکی

    مکان: جزیره‌ی قشم

عکاسباشی

عکس‌ها به عنوان سندی با ارزش از دوره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم باقی خواهند ماند. به اشتراک گذاشتن این اسناد با ارزش در واقع شریک کردن دیگران در حال و روز برهه‌ای از تاریخ است. همچنین، شاید هیچ‌چیز به‌ اندازه عکس برای ثبت خاطرات و حس ما در لحظه‌ای مشخص گویا نباشد.

عکاسی سیاه سفید و تاریک‌خانه‌های قدیمی اکنون جای خود را به دوربین‌های دیجیتال و گوشی‌های هوشمند داده‌اند و دنیای فناوری کار ما را برای ثبت و مرور خاطراتمان راحت‌تر کرده است.

تصمیم گرفتیم در عکاسباشی سه عکس برگزیده را با رای شما همراهان دوست داشتنی اعلام کنیم. در این سری از عکاسباشی نیز به پاس حمایت و همراهی شما دوستان به نفر اول فراخوان عکاسباشی از طرف اینستاچاپ یک پکیج ۵۰ تایی مستطیل خاطرات تقدیم خواهد شد.

اینستا چاپ اولین سرویس آنلاین ایرانی چاپ تصاویر مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی است که تلاش دارد بهترین همراه شما در نگهداری خاطراتتان باشد. لازم به ذکر است که این جایزه صرفا برای عکس‌های اینستاگرام نیست و شما می‌توانید عکس‌های دیگر خودتان را نیز چاپ کنید.

دو عکس انتخابی دیگر در مقالات کجارو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین شما می‌توانید همراه با عکس و ایمیل ارسالی در صورت تمایل نام کاربری اینستاگرام خود را نیز برای ما ارسال کنید تا در کنار عکس‌تان منتشر شود. با کجارو همراه باشید تا در این عکاسباشی، به معرفی چند هنر زیبا از نگاه لنز دوربین شما بپردازیم.

زنگ آخر

عکاس: حمید رستمی

مکان: روستای ده رکی در استان کردستان، شهرستان سروآباد 

عکاسباشی

ییلاق

عکاس: مینا داوودی

مکان: ییلاق جهان گیریه، رضوانشهر

عکاسباشی

تنگه

عکاس:حسن عباسی

مکان: استان بوشهر،  شهرستان جم ، شهرخاص،  منطقه تفریحی تنگ حنا

عکاسباشی

از آنجایی که این یک فراخوان عمومی است و اغلب خوانندگان عکاس حرفه‌ای نیستند، ملاک‌های انتخاب عکس بسیار ساده است:

  •  زیبایی بصری (رنگ‌بندی، قاب‌بندی، میزان نور)
  • گویا بودن تصویر (به خوبی در همان عکس، آن جاذبه را به زبان تصویر معرفی کرده باشد)
  •  نمای تصویر (تصویر از بهترین زاویه گرفته شده باشد)
  •  خلاقیت در گرفتن تصویر

نکته: الگو گرفتن از عکس‌های آماده مانعی ندارد.

مهم نیست در هنر عکاسی تا چه اندازه تبحر دارید، کمی علاقه، ذوق هنری و داشتن گوشی هوشمند برای شرکت در این فراخوان کافی است. از زیبایی‌های اطرافتان غافل نشوید. با گرفتن عکس و نوشتن یک خط توصیف در مورد آن و در نهایت ارسال آن برای ما هم به معرفی جاذبه‌های شهرتان کمک کنید و هم میزان استعداد خودتان را بسنجید.

تا حد امکان سعی کنید از تمیز بودن لنز دوربین‌تان مطمئن شوید و زمان مناسبی را برای عکاسی انتخاب کنید تا عکس‌هایی باکیفیت‌تر ثبت شود. همراهی شما در این راه برایمان افتخار بزرگی است.

هنر خودتان را با آدرس ایمیل [email protected] یا تلگرام عکاسباشی https://telegram.me/Akassbash برای ما ارسال کنید و منتظر نشر آن با اسم خودتان در مجله‌ی آنلاین ما باشید.

همچنین اگر نمی‌دانید برای عکاسباشی از کجا شروع کنید،‌ حتما مقالات راهنمای عکاسی با موبایل ما را مطالعه کنید.

منبع کجارو
برچسب‌ها عکاسباشی

دیدگاه  

    تبلیغات