۶۵ واگن جدید به خطوط متروی پایتخت اضافه می‌شوند

تیم  کجارو
یکشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
۶۵ واگن جدید به خطوط متروی پایتخت اضافه می‌شوند

۶۵ دستگاه واگن متروی ساخت کارخانه واگن‌سازی تهران از ظهر فردا وارد خطوط متروی پایتخت می‌شوند و با ورود این واگن‌ها، ظرفیت ناوگان ریلی تهران بالغ بر ۲۲۵ هزار نفر در روز افزایش می‌یابد.

«دکتر مازیار حسینی» معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت که تولید ۶۵ دستگاه واگن مترو با استفاده از دانش روز مهندسان و با دست پر توان کارگران ایرانی در شرایطی که حوزه های صنعتی از رکود حاکم بر اقتصاد کشور رنج می‌برند، جای افتخار است.

وی با اشاره به اینکه آنچه بیشتر باعث مباهات است، این است که با اهتمام شهردار تهران و تلاش نیروهای توانمند داخلی، به سهم خود شاهد تحقق بخشی از منویات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال ۹۵ به‌عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» در صنعت مترو هستیم، بیان کرد:

امروز با سربلندی می‌توانیم اعلام کنیم که امروز صنعت مترو در بخش های مختلف از ساخت تونل گرفته تا تولید واگن به خودکفایی رسیده است.

حسینی با بیان اینکه واگن‌های جدید، بلافاصله وارد خطوط پر مسافر مترو می‌شوند و به سهم خود می‌توانند تا حدی از سرفاصله ورود قطارها به ایستگاه‌ها را کاهش و ظرفیت جابه‌جایی مسافر در ایستگاه‌ها را افزایش دهند، افزود که تولید واگن‌های مترو در کارخانه واگن‌سازی مترو به موازات ساخت خطوط و ایستگاه‌های مترو به‌صورت شبانهروزی از سوی مهندسان و کارگران ایرانی در دست انجام است.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر اینکه مدیریت شهری تمام تلاش خود را به عمل آورده تا ضمن توجه ویژه به سرعت ساخت مترو و کیفیت این پروژه حساس، آموزه‌های اقتصاد مقاومتی در پروژه عظیم مترو را مورد توجه قرار دهد، خاطرنشان کرد:

واگن‌های جدید مترو طی مراسم ویژه‌ای از فردا ظهر وارد ناوگان ریلی پایتخت می‌شود.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا

    دیدگاه