سبزه میدان کجاست؟

سبزه میدان کجاست؟

علیرضا کیخا
| چهار شنبه, ۱۷ شهریور ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

سبزه میدان کجاست؟ امروز با هم گشتی در قدیمی‌ترین میدان پایتخت می‌زنیم تا با ویژگی‌های این میدان زیبا در قلب بازار تهران بیشتر آشنا شویم و راه‌های دسترسی به آن را بررسی کنیم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

سبزه میدان یکی از پر رفت و آمدترین میدان‌های تهران است که از دوران صفویه و زندیه محل کاشت سبزی برای مردم تهران بوده و به همین دلیل به این نام شهرت داشته است.

سبزه میدان

این میدان حالا به دلیل مجاورت با بازار تهران و جای دادن ورودی اصلی بازار در خود بسیار شلوغ و پر هیاهو است.

سبزه میدان

در اطراف این میدان همه چیز از جمله خشکبار، فرش، لوازم دکوراسیون داخلی خانه، غذاهای سنتی و فست‌فود و طلا و جواهر به فروش می‌رسد.

سبزه میدان

بسیاری از ساختمان‌های اطراف سبزه میدان مانند بانک ملی ایران (شعبه بازار)، کاخ گلستان و ورودی بازار کفاش‌ها از آثار تاریخی و معماری مهم پایتخت هستند.

سبزه میدان

همچنین اغذیه فروشی‌های معروفی مانند کبابی نایب، مسلم و شمشیری که از تهران قدیم به جای مانده‌اند، همه روزه میزبان مراجعه‌ کنندگان و گردشگران داخلی و خارجی هستند.

آدرس

سبزه میدان در خیابان پانزده و نرسیده به خیابان ناصر خسرو قرار دارد.

موقعیت سبزه میدان بر روی نقشه

دسترسی

بهترین راه برای رسیدن به سبزه میدان، استفاده از مترو است. برای رسیدن به سبزه میدان می‌توانید در خط یک متروی تهران و در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و با حدود پنج دقیقه پیاده‌روی به سمت شرق به این میدان برسید. همچنین از نقاط مختلف شهر، مانند پایانه تاکسی میدان آزادی به چهارراه گلوبندک تاکسی تردد می‌کند و از آنجا هم در همین مسیر می‌توانید به سبزه میدان برسید. سبزه میدان

همچنین از میدان توپخانه (امام خمینی) هم ماشین دودی‌های قدیمی به سمت خیابان پانزده خرداد و سبزه میدان تردد می‌کنند که سوار شدن به آنها به یاد تهران قدیم می‌تواند جالب و خاطره‌ انگیز باشد. آیا قبلا به سبزه میدان رفته‌اید؟ شما از حضور در این میدان زیبا و تاریخی چه خاطره‌ای دارید؟ نظرها و خاطره‌های خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات