نمایشگاه «ایران زیبا» در سن پترزبورگ روسیه

تیم  کجارو
یکشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
نمایشگاه «ایران زیبا» در سن پترزبورگ روسیه

نمایشگاه «ایران زیبا» در برگیرنده معرفی تصویری ۲۵ ویژگی طبیعی و همچنین آثار باستانی و میراث فرهنگی از یادگارهای به‌جا مانده دوران کهن در موزه اقوام شهر سن پترزبورگ روسیه گشایش یافت.

نمایشگاه «ایران زیبا» که تا سه‌شنبه هفته آینده میزبان بازدیدکنندگان است، در مراسمی با حضور «سیدرضا صالحی امیری» رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و جمعی از شخصیت‌های علمی و فرهنگی شهر سن‌پترزبورگ با هدف معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی گشایش یافت.

نمایشگاه ایران زیبا

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با ارزشمند خواندن این اقدام، گفت:

در نمایشگاه «ایران زیبا» تلاش شده است، گوشه‌هایی از زیبایی‌های ایران به زبان تصویر برای مردم خوب کشور روسیه بیان شود که جلوه‌های ماندگاری از طبیعت، آثار باستانی و میراث فرهنگی سرزمین کهن ایران است.

مشاور رئیس‌جمهوری افزود که برگزاری چنین برنامه‌هایی نشانه اهمیت روسیه برای ایران و ایرانیان است. توسعه روابط فرهنگی افق‌های روشن‌تری را پیش رو قرار می‌دهد، زیرا هر دو کشور دارای تمدن و فرهنگ غنی هستند، دوستی بسیار ژرف و دیرینه‌ای هم دارند و همکاری‌ها در عرصه فرهنگ نیز به ارتقای مناسبات در زمینه‌های مختلف یاری می‌کند.

«رضا ملکی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در این مراسم سن‌پترزبورگ را به عنوان پایتخت فرهنگی روسیه بهترین مکان برای نمایش فرهنگ و تمدن ایرانی برشمرد و پیشینه ایران‌شناسی به ویژه در این شهر را زمینه مناسبی برای نمایش و معرفی زیبایی‌ها و ویژگی‌های ایران اعلام کرد.

نمایشگاه ایران زیبا تصاویر برگرفته از طبیعت، تاریخ و جاذبه های ایران است که در ۲۵ تابلو با طراحی کتابخانه ملی و همکاری رایزنی فرهنگی در موزه اقوام سن‌پترزبورگ برای علاقه‌مندان به معرض نمایش گذاشته شد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در راس یک هیئت فرهنگی برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی ایران‌شناسان اوراسیا و مذاکره با مقام‌های فرهنگی و همتایان خود به روسیه سفر کرده است.

منبع ایرنا
برچسب‌ها نمایشگاه

دیدگاه