قهوه خانه حاج علی درویش کجاست؟

علیرضا کیخا
یکشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۵
قهوه خانه حاج علی درویش کجاست؟

قهوه خانه حاج علی درویش کجاست؟ ثبت ملی این قهوه‌خانه به عنوان یکی از میراث ناملموس کشورمان توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باعث شد تا در یک گزارش مفصل به بررسی این موضوع بپردازیم. در این مطلب هم قصد داریم تا راه‌های دسترسی به این قهوه‌خانه را بررسی کنیم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

قهوه‌خانه حاج علی درویش که عنوان کوچک‌ترین قهوه‌خانه دنیا را یدک می‌کشد، یکی از جاذبه‌های گردشگری بازار تهران است. این قهوه‌خانه در راسته بازار زرگرها قرار دارد. در این قهوه‌خانه می‌توانید بهترین و خوش‌طعم‌ترین چای را با بهترین کیفیت میل کنید، با حاج‌ کاظم صاحب کنونی قهوه‌خانه که این مکان را از پدر خود به ارث برده است هم‌صحبت شوید، از دکوراسیون خاطره‌انگیز آن دیدن کنید، تا چای شما حاضر می‌شود یک دقیقه مطالعه کنید و در نهایت با بقیه پول خود به صندوق مولا که برای کمک بچه‌های بهزیستی راه‌اندازی شده کمک کنید.

قهوه خانه حاج علی درویش

آدرس

قهوه‌خانه حاج علی درویش در خیابان پانزده خرداد، راسته بازار بزرگ (بزازها)، پس از ورودی مسجد امام، پلاک ۷۸ قرار دارد.

موقعیت بازار بزرگ بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به قهوه‌خانه حاج علی درویش می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی‌ است تا در ایستگاه مترو پانزده خرداد از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه با ده دقیقه پیاده‌روی به ورودی بازار بزرگ برسید.

قهوه خانه حاج علی درویش

برای رسیدن به این قهوه‌خانه باید از این ورودی بازار بزرگ (بازار بزازها) وارد شوید. این ورودی روبروی خیابان ناصرخسرو قرار دارد.

قهوه خانه حاج علی درویش

در طول مسیر می‌توانید از معماری زیبای این بازار و سقف بازسازی شده آن دیدن کنید.

قهوه خانه حاج علی درویش

در این راسته با حدود ده دقیقه پیاده‌روی و عبور از ورودی مسجد امام (که در سمت چپ شما قرار دارد) به پلاک ۷۸ و قهوه‌خانه می‌رسید که در سمت راست شما و جنب مسجد عبدالله خان قرار دارد.

قهوه خانه حاج علی درویشاگر در پیدا کردن این قهوه‌خانه با مشکل مواجه شدید نگران نباشید! از هر کسی در این راسته سراغ قهوه‌خانه حاج‌ علی درویش خان و حاج کاظم، فرزند ایشان را بگیرید، شما را راهنمایی می‌کند. اگر به بازار تهران می‌روید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از این قهوه‌خانه دیدن کنید. نظر خود را درباره این مکان جذاب با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو

دیدگاه