عمارت ارباب هرمز کجاست؟

عمارت ارباب هرمز کجاست؟

علیرضا کیخا
| پنجشنبه, ۱ مهر ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

عمارت ارباب هرمز (موزه گرافیک ایران) کجاست؟ امروز به یکی از معدود بناهای تاریخی به جای مانده از دوران قاجار در شرق تهران می‌رویم و با این عمارت زیبا و تاریخی و راه‌های دسترسی به آن بیشتر آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

عمارت ارباب هرمز یکی از بناهای تاریخی کمتر شناخته شده در پایتخت است. در حقیقت بیشتر بناهای تاریخی تهران در مناطق مرکزی مثل محدوده میدان بهارستان تا میدان جمهوری و شمال شهر مثل منطقه شمیرانات و تجریش قرار دارند. اما این عمارت زیبا که مربوط به اواخر دوره قاجار است در شرق تهران و منطقه تهرانپارس قرار دارد. عمارت ارباب هرمز در سال‌های اخیر مورد مرمت قرار گرفته است. مرمت این بنا در بهار سال ۹۵ به پایان رسید. مرمت انجام شده بسیار تحسین برانگیز است و از روی علاقه انجام شده و مانع از بین رفتن و فراموش شدن این بنای با ارزش شد. هم‌اکنون از این عمارت زیبا به عنوان «موزه گرافیک ایران» استفاده می‌شود. در «موزه گرافیک ایران» نمایشگاه‌ها و گالری‌ها و رویدادهای مربوط به هنر گرافیک برگزار شده و می‌شود. 

موزه گرافیک ایران - عمارت ارباب هرمز

آدرس

عمارت ارباب هرمز در بزرگراه شهید بابایی، خیابان استخر، بلوار استقلال، خیابان توحید، محوطه شمالی پارک پلیس قرار دارد.

موقعیت عمارت ارباب هرمز بر روی نقشه

موزه گرافیک ایران - عمارت ارباب هرمز

دسترسی

برای رسیدن به عمارت ارباب هرمز می‌توانید از اتوبوس‌های مسیر پایانه علم و صنعت - شهرک فرهنگیان و پایانه علم و صنعت - خیابان استقلال استفاده کنید و در ایستگاه پارک پلیس پیاده شوید. بعد از پنج دقیقه پیاده‌روی در پارک پلیس به عمارت ارباب هرمز می‌رسید. همچنین می‌توانید با استفاده از خط دو مترو به ایستگاه تهرانپارس بروید و از خیابان حجربن عدی به سمت شمال تا پارک پلیس را با تاکسی یا اتوبوس‌های یاد شده طی کنید. اگر قصد سفر با وسیله نقلیه شخصی را دارید هم می‌توانید از بزرگراه شهید باقری شمال به بلوار استقلال و عمارت ارباب هرمز بروید.

موزه گرافیک ایران - عمارت ارباب هرمز

بازدید از موزه گرافیک ایران و عمارت ارباب هرمز از روز‌های یکشنبه تا پنجشنبه و ایام غیرتعطیل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ امکان‌پذیر بوده و مبلغ بلیت ورودی آن هم ۱۰۰۰ تومان است. اگر شما هم تجربه حضور در این موزه زیبا را دارید، نظرها و تجربه‌های خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات