یک فروند بوئینگ به ایرلاین نفت تحویل داده شد

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
یک فروند بوئینگ به ایرلاین نفت تحویل داده شد

نخستین هواپیما از شرکت بوئینگ آمریکا با هماهنگی هواپیمایی نفت با شرکت بوئینگ به ناوگان ایرلاین نفت پیوست.

«نورالله رضایی نیارکی» مدیر عامل شرکت هواپیمایی نفت ایران گفت:

با ورود یک فروند از چهار فروند هواپیمای بوئینگ خریداری شده، ظرفیت ناوگان ایرلاین نفت برای جابجایی مسافران ٢٠ درصد افزایش یافت.

وی افزود که پس از برجام و در ماه‌های گذشته، قراردادی با شرکت بوئینگ برای خرید چهار فروند هواپیمای ٧٣٧ امضا شد که یک فروند از هواپیماهای سفارش شده دو روز پیش به شرکت هواپیمایی نفت ایران تحویل شد.

«رضایی نیارکی» با بیان اینکه پس از لغو تحریم‌ها این هواپیما نخستین هواپیمایی است که وارد هواپیمایی نفت ایران می‌شود، گفت که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان امسال در زمان‌های مشخص و تدریجی سه فروند هواپیمای دیگر ٧٣٧ شرکت بوئینگ به ناوگان هوایی نفت ایران اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول اعلام کرد که با ورود این هواپیما توان حمل ١٥٠ مسافر افزایش یافته است و به این ترتیب جمع صندلی‌های هواپیمایی نفت به حدود ٩٠٠ صندلی رسید.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی نفت ایران از نخستین پرواز این هواپیما در ساعت ١٧ روز یکشنبه ٢٨ شهریور از مبدا تهران به مقصد اهواز خبر داد و گفت:

طبق برنامه تنظیم‌شده این هواپیما روزانه حدود هشت لگ در مسیرهای داخلی پرواز خواهد داشت.

بوئینگ ۷۳۷، یک هواپیمای مسافربری ساخته شرکت بوئینگ آمریکاست. تاکنون بیش از هفت هزار سفارش ساخت آن به بوئینگ داده شده و بیش از پنج هزار فروند از این مدل ساخته و تحویل مشتریان شده است.

منبع مهرنیوز

دیدگاه