پارک ساعی کجاست؟

پارک ساعی کجاست؟

علیرضا کیخا
| سه شنبه, ۲۸ اسفند ۹۷ ساعت ۱۰:۱۵

پارک ساعی کجاست؟ پارک ساعی با معماری و فضای متفاوت خود همه روزه میزبان شهروندان تهرانی است این پارک از قدیمی‌ترین و خاطره‌انگیزترین بوستان‌های تهران است.

پارک ساعی نام یک بوستان در منطقه ۶ شهرداری تهران است که کار ساخت آن بیش از ده سال به طول انجامید و حاصل آن یک فضای دلنشین و متفاوت است که بسیاری از کسانی که در تهران زندگی می‌کنند یا به پایتخت سفر می‌کنند از آن خاطره دارند.

اگر قصد سفر به تهران را دارید تورهای بسیاری وجود دارند که بازدید از جاهای دیدنی تهران را در برنامه های خود قرار میدهند.

 کجارو علاوه بر معرفی جاذبه‌های تاریخی ایران و سایر کشورها و راهنمای سفر به آنها به معرفی تورهای داخلی و خارجی نیز پرداخته است .

اگر شما نیز قصد سفر به تهران را دارید می‌توانید تورتهرانگردی را در کجارو جستجو کنید، از میان فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر، بهترین تورها را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید و در نهایت ارزان‌ترین تور به مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید.

کار ساخت پارک ساعی در سال ۱۳۲۴ آغاز شد. مهندس کریم ساعی با کاشت درخت‌های پارک، آن را در اختیار وزارت کشاورزی قرار داد و استاد حسن محجوبی وظیفه طراحی آن را در دهه ۴۰ شمسی بر عهده گرفت.

پارک ساعی

استاد محجوبی به غیر از طراحی پارک ساعی، کار نظارت بر ساخت پارک‌های ملت و نیاوران را هم بر عهده داشت. عملیات ساخت بوستان ساعی در سال ۱۳۴۲ آغاز شد و تا سال ۱۳۵۲ ادامه داشت. پارک ساعی ۱۲ هکتار مساحت دارد.

پارک ساعی

در پارک ساعی تعداد زیادی مجسمه حیوان قرار دارد که با جزییات خوبی ساخته شده‌اند که البته بعضی از آن‌ها توسط افراد شهروندنما (!) در طی این سال‌ها آسیب جدی دیده‌اند و نیاز به مرمت دارند. بخش دیگر این پارک،‌بخش حیات وحش و پرندگان است. در این قسمت انواع حیوانات و پرندگان از جمله همستر، غاز، قو، مرغابی، سنجاب، طوطی وحشی و لاک‌پشت و اردک و پرندگان دیگر نگهداری می‌شوند. این قسمت به شیوه باغ‌های ژاپنی ساخته شده است. همچنین در پارک ساعی بیش از ۱۷ گونه گیاه کاشته شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به چنار، کاج، سرو شیرازی، سرو نقره‌ای ،سرو بادبزنی ،سرو تبری ،برگ‌بو، افرا، نارون، سدروس، ماگنولیا، یاس وحشی، ژنیگو، زالزالک، سیب و گردو اشاره کرد.

پارک ساعی

آدرس

پارک ساعی از سمت غرب به خیابان ولیعصر و از سمت شرق به خیابان وزرا ختم می‌شود.

موقعیت پارک ساعی بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به پارک ساعی می‌توانید از اتوبوس‌های خط راه‌آهن - تجریش یا راه‌آهن - پارک‌وی استفاده کنید و در یکی از ایستگاه‌های «آبشار» یا «پله سوم» از اتوبوس پیاده شده و به پارک ساعی برسید. همچنین می‌توانید با تاکسی از سراسر تهران به میدان ونک رفته و با اتوبوس‌های یاد شده با طی کردن ۳ ایستگاه به سمت جنوب به ایستگاه «آبشار» برسید و به پارک ساعی بروید.

پارک ساعی

پارک ساعی دارای امکاناتی مثل سرویس بهداشتس، دسترسی به حمل و نقل عمومی، زمین بازی،زمین اسکیت،زمین تنیس روی میز،فضای سبز،آلاچیق،حیات وحش پارک و شهر بازی کودکان است. آیا شما هم تجربه حضور در پارک ساعی را دارید؟ تجربه‌ها و خاطره‌های خود از پارک ساعی را با کجارو و مخاطب‌های ما در میان بگذارید.

برای تهیه بلیط ارزان هواپیما از کجارو کمک بگیرید شما همواره می‌توانید از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو، ارزان‌ ترین بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر خود را یافته و از فروشنده‌های معتبر خرید کنید.    

دیدگاه  

    تورهای برگزیده

    تبلیغات