آخرین وضعیت مرمت برج آزادی

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
آخرین وضعیت مرمت برج آزادی

بر اساس مشاهدات اخیر کارشناسان، مرمت برج آزادی تا پایان شهریور به اتمام نمی‌رسد. لذا با توجه به نزدیکی فصل بارندگی باید این مرمت در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهریورماه به عنوان زمان اتمام مرمت برج آزادی تعیین شده است، گفت:

از ابتدای سال گذشته جلساتی در خصوص مرمت و تعمیرات اساسی برج آزادی تهران برگزار و مقرر شد دی‌ماه سال گذشته این مرمت به اتمام برسد؛ اما با تأخیری که ایجاد شد، بار دیگر شهریورماه به عنوان زمان اتمام مرمت تعیین شد.

حکیمی‌ پور در ادامه بیان کرد که بر اساس مشاهدات کارشناسان مرمت برج آزادی در شهریورماه سال جاری نیز به اتمام نخواهد رسید و با توجه به نزدیکی فصل بارندگی ممکن است کار مرمت با مشکلاتی همراه شود. این در حالی است که اطراف میدان فنس‌کشی شده و ظاهر مناسبی ندارد لذا معاونت عمرانی باید در این کار تسریع بیشتری داشته باشد.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در بخش دیگری از تذکر پیش از دستور این جلسه گفت:

برابر قانون در سال ۱۳۸۹ وزیر کشور وقت، اساسنامه سازمان املاک و مستقلات شهرداری تهران را به تصویب رسانده است. در تبصره‌ای ذیل ماده ۱۷ این اساسنامه آمده است که نحوه معاملات و واگذاری‌های این سازمان باید در قالب آیین‌نامه‌ای توسط شورای اسلامی شهر تهران به تصویب برسد، اما تا به امروز این کار انجام نشده و در ۶ سال گذشته سازمان املاک و مستقلات تمام واگذاری‌های‌ خود را بر اساس آیین‌نامه داخلی این سازمان انجام داده است.

منبع ایسنا
برچسب‌ها مرمت

دیدگاه