ساخت استخری معلق در آسمان لندن

سمیه اکبری
جمعه، ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
ساخت استخری معلق در آسمان لندن

استخری در بین دو برج ۱۰ طبقه قرار گرفته است که به گونه‌ای حس ترس و هیجان را همیشه با خود به همراه دارد. این پروژه در لندن هنوز در دست احداث است. با کجارو همراه باشید.

تا به حال تصور کرده‌اید در استخری شنا کنید که در ۳۵ متری زمین معلق بوده و از شفافیت شیشه، هر لحظه احساس سقوط به شما دست دهد؟! بله درست تصور کردید؛ این همان پروژه‌ای است که در Nine Elms شهر لندن توسط گروه معماری HAL طراحی شده و در حال اجرا است.

استخری در آسمان

این استخر معلق میان دو ساختمان مسکونی ۱۰ طبقه قرار گرفته که کاملا از قانون فناوری‌های ساختمانی سبز تبعیت می‌کنند. همچنین در مجاورت این ساختمان‌ها سفارت ایالات متحده امریکا قرار گرفته که به توسعه پروژه در بخش بین‌الملل کمک شایانی خواهد کرد.

استخری در آسمان

دورتادور استخر معلق ۳۵ متری را که طول آن به ۲۵ متر می‌رسد، شیشه های فایبر گلاس با ذخامت ۲۰ سانتی‌متر پوشانده است. از طریق این استخر می‌توان به راحتی به ساختمان مجاور راه پیدا کرد و ساکنان به‌صورت مشترک از آن استفاده کنند.

دانلود ویدیو

سین ماریان، طراح این پروژه می‌گوید:

هدف من از طراحی این استخر آسمانی این بود که از ساخت و سازهای مهندسی با چارچوب های خشک و قانونمند خود، کمی فراتر رفته و تاجائیکه امکان دارد مرزها را بشکنم. در واقع من می‌خواستم کاری را انجام دهم که تاکنون هیچ‌کس موفق به انجام آن نشده است.

استخری در آسمان

وی ادامه می‌دهد:

این استخر معلق به ‌نوعی نتیجه پیشرفت قابل‌توجه تکنولوژی در دهه اخیر است و می‌خواهد بگوید می‌توان همیشه منحصر به‌فرد و خاص بود. این منحصر به‌فرد بودن استخر همچون شناوری معلق در هوا بر فراز مرکز شهر لندن خودنمایی می‌کند.

استخری در آسمان

بر اساس گزارش‌های ارائه شده، این پروژه تا سال ۲۰۱۷ میلادی تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

استخری در آسمان

استخری در آسمان

استخری در آسماناما باید در نظر داشت آنچه همیشه در این استخر وجود دارد حس سقوط و ترس و هیجان است. آنهایی که به دنبال هیجان‌های این چنینی هستند می‌توانند تجربه‌ای متفاوت در این استخر داشته باشند.

منبع memarinews
برچسب‌ها معماری

دیدگاه