روسیه تمام تحریم های گردشگری خود علیه ترکیه را لغو کرد

تیم  کجارو
دوشنبه، ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
روسیه تمام تحریم های گردشگری خود علیه ترکیه را لغو کرد

دیمیتری مدودیف نخست‌وزیر روسیه دستور لغو ممنوعیت پروازهای چارتری به ترکیه را برای اجرا ابلاغ کرد. تا بدین ترتیب تمام تحریم‌های گردشگری روسیه علیه ترکیه به طور کامل برداشته شود.

روسیه با ازسرگیری پروازهای چارتری به شهرهای مختلف ترکیه، تحریم‌های گردشگری علیه این کشور را که از هشت ماه پیش آغاز شده بود و کاهش چند میلیارد دلاری درآمد ارزی آنکارا را در پی داشت، به‌صورت کامل لغو کرد.

در این بخشنامه که در پایگاه اینترنتی نخست وزیری روسیه منتشر شد، آمده است که تدابیر بیشتر برای تأمین امنیت حمل‌ونقل هوایی در پروازهای چارتری بین روسیه و ترکیه باید اعمال شود.

همچنین در این بخشنامه به شرکت‌های هوایی و گردشگری توصیه شده است، تدابیر لازم را برای تأمین امنیت پروازها و حضور گردشگران روسی در ترکیه اتخاذ کنند.

تحریم‌های گسترده مسکو علیه آنکارا از جمله در عرصه گردشگری آذر ماه سال ۹۴ پس از سرنگونی بمب افکن سوخو-۲۴ نیروی هوایی روسیه توسط جنگنده ترکیه بر فراز سوریه، اعمال شد.

این اقدام که به کشته شدن یک خلبان روسی از سوی تروریست‌ها منجر شد و خودداری آنکارا از عذرخواهی، هشت ماه روابط دو کشور را به‌شدت تیره کرد تا اینکه چندی پیش رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با ارسال نامه عذرخواهی به ولادیمیر پوتین همتای روسی خود، گام اولیه را برای عادی سازی روابط برداشت و گفت‌وگوها در این زمینه ادامه دارد.

مطالب مرتبط:

    منبع ایرنا
    برچسب‌ها توریسم

    دیدگاه