پارک نیاوران کجاست؟

علیرضا کیخا | دوشنبه, ۸ شهریور ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

پارک نیاوران کجاست؟ امروز به نیاوران، یکی از خوش آب و هواترین مناطق تهران و پارک معروف آن سری زده‌ایم تا با امکانات و راه‌های دسترسی به این پارک زیبا آشنا شویم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

پارک نیاوران یکی از پارک‌های شمال تهران است که در انتهای شمالی خیابان پاسداران و جنوب کاخ نیاوران قرار دارد. این پارک در سال ۱۳۴۸ ساخته شده است.

پارک نیاوران

پارک نیاوران به سبک معماری باغ‌های ایرانی و با نقشه یک تیم انگلیسی و معماری سردار افخمی ساخته شده است.

پارک نیاوران

از امکانات این پارک می‌توان به کتابخانه، آمفی تئاتر، زمین اسکیت، زمین بازی کودکان، زمین تمرین اسب سواری، سالن ورزشی بانوان، نماز خانه و چهار استخر بزرگ اشاره کرد.

پارک نیاوران

یکی از قدیمی‌ترین درخت‌های چنار تهران در این پارک قرار دارد که ۱۵۰ سال عمر و ۲۰ متر ارتفاع دارد.

پارک نیاوران

این پارک زیبا با محیط آرام خود، محلی مناسب برای استراحت، مطالعه و لحظاتی دوری از فضای شلوغ شهری است.

پارک نیاوران

آدرس

پارک نیاوران در شمال خیابان پاسداران و مجاورت میدان نیاوران (شهید باهنر کنونی) قرار دارد.

موقعیت پارک نیاوران بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به پارک نیاوران می‌توانید از خط یک مترو تهران استفاده کرده و در ایستگاه تجریش پیاده شوید یا با BRTهای مسیر راه‌آهن - تجریش و سایر اتوبوس‌هایی که به میدان تجریش می‌روند و یا از تاکسی‌هایی که به این مقصد تردد می‌کنند، استفاده کنید. در این لیست با انتخاب ایستگاه میدان تجریش از خط یک مترو، می‌توانید از اتوبوس‌هایی که به این مقصد می‌روند مطلع شوید. سپس با پنج دقیقه پیاده‌روی به میدان قدس رفته و از آنجا با تاکسی‌های نیاوران به پارک نیاوران برسید. همچنین می‌توانید از اتوبوس‌های خط میدان تجریش - دارآباد و بلوار صبا ازگل و میدان رسالت - میدان قدس (دقت کنید که فقط اتوبوس‌هایی که از طرف میدان رسالت به میدان قدس می‌روند از میدان نیاوران می‌گذرند و در مسیر برگشت مسیر متفاوتی دارند) استفاده کنید و در میدان نیاوران پیاده شده و به پارک نیاوران بروید.

پارک نیاوران

آیا شما هم تجربه حضور در پارک نیاوران را دارید؟ چه چیزی در این پارک توجه شما را به این محل بیشتر جلب کرده است؟ نظرات و تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاه  

    تبلیغات