افتتاح یک هتل آسمان خراش در ثروتمندترین روستای چین

حمیده خادم زاده
یکشنبه، ۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰
افتتاح یک هتل آسمان خراش در ثروتمندترین روستای چین

شاید این ذهنیت برای اکثر ما جا افتاده باشد که روستاها مناطقی فاقد امکانات رفاهی کافی هستند و نسبت به شهرها حرف چندانی برای گفتن ندارند. حال آن که روستای هواکسی در چین، به عنوان یکی از ثروتمندترین روستاهای جهان خط بطلانی بر این نگرش کشیده است و پانزدهمین آسمان‌خراش بلند دنیا را در خود دارد. در ادامه با کجارو همراه باشید.

یکی از ثروتمندترین روستاهای چین، به منظور عقب نماندن از همتایان شهری خود اقدام به ساخت آسمان‌خراشی ۳۲۸ متری با هزینه‌ی ۴۷۰ میلیون دلار کرده است که نشان روشنی از رشد اقتصادی این کشور دارد. «هتل بین المللی لانگزی» (The Longxi International Hotel) به مناسبت جشن پنجاهمین سالگرد احداث روستای «هواکسی» (Huaxi) ساخته شد. این روستا، در استان جیانگ‌سو در شرق چین واقع شده و اولین روستایی در دنیا است که یک آسمان‌خراش را در خود جای داده است.

این هتل دارای ۸۰۰ سوییت است که می‌تواند پذیرای ۲۰۰۰ نفر جمعیت باشد. ضمن این که دارای سالن نمایش، یک رستوران گردان، استخرهای شنای روی بام و باغ است. در این هتل، مجسمه‌ای از گاو نر دیده می‌شود که از طلای خالص ساخته شده و یک تن وزن دارد. گاو نر، نشان از ثروت دهکده داشته و در طبقه‌ی شصتم هتل خوش‌آمدگوی بازدیدکنندگان است.

۴ سال زمان صرف ساخت این هتل ۷۴ طبقه شده است و اکنون توانسته است رتبه‌ی پانزدهمین آسمان‌خراش دنیا را قبل از برج‌های ایفل پاریس (با ارتفاع ۳۲۴ متر) و ساختمان کرایسلر نیویورک (با ارتفاع ۳۱۹ متر) به خود اختصاص دهد.

رشد جامعه‌ی کشاورزی و فقیر هواکسی در طی ۵۰ سال صورت گرفت. به طوری که اقتصاد در حال رشد چین باعث افزایش جمعیت این روستا از ۱۶۰۰ به ۵۰۰۰۰ نفر شد. بنا بر این آمار، هر خانواده حداقل دارای یک منزل شخصی، دو دستگاه خودرو و ۲۵۰۰۰۰ دلار پس‌انداز بانکی است. ضمن این که ساکنان این روستا از بهداشت جهانی و آموزش رایگان هم برخوردار هستند.

هتل بین المللی لانگزی

شرکت مقامات عالی ایالت جیانگ سو در مراسم افتتاحیه‌ی هتل آسمان‌خراش

هتل بین المللی لانگزی

نمایی از برج آسمان‌خراش روستای هواکسی در یک روز مه آلود

هتل بین المللی لانگزی

نمایی از ویلاهای ساخته شده برای ساکنان روستای هواکسی

هتل بین المللی لانگزی

مردی که به تماشای روستای هواکسی ایستاده است

هتل بین المللی لانگزی

پیاده روی کارگر فولاد به همراه نمایی از هتل آسمان‌خراش در روستای هواکسی

هتل بین المللی لانگزی

زنی که در کنار مجسمه‌ی طلای گاو نر در جشن افتتاحیه‌ی رسمی ایستاده است

منبع amusingplanet

دیدگاه