پیتزا داوود کجاست؟

علیرضا کیخا | یکشنبه, ۳۱ مرداد ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

پیتزا داوود کجاست؟ امروز به قدیمی‌ترین پیتزا فروشی تهران سری زده‌ایم تا ضمن آشنایی با آن، از راه‌های رسیدن به آن هم با خبر شویم. با مقاله امروز «کجاست» در کجارو همراه باشید.

معرفی

پیتزا داوود نام یک رستوران کوچک است که به اولین و قدیمی‌ترین پیتزافروشی ایران مشهور است. در این پیتزافروشی، غذا با کیفیت متوسطی ارائه می‌شود و نباید با انتظار یک غذای خیلی خوشمزه به این محل بروید، بلکه تنها نکته‌ای که باعث جلب توجه مشتریان این پیتزافروشی شده است، همین قدیمی بودن، قرار گرفتن در کوچه لولاگر که خانه و بناهای آن به صورت قرینه ساخته شده‌اند و همچنین قرار گرفتن در کنار گالری آران است.

davoud-pizza

در این محل برای پیش‌غذا به شما کالباس مارتادلای خشکی که لای فویل پیچیده شده است داده می‌شود که کمی برای شما عجیب خواهد بود و با خوردن آن اشتهای چندانی برای خوردن پیتزای خود نخواهید داشت.

davoud-pizza

 در فاصله‌ای که غذای خود را دریافت می‌کنید به در و دیوار این مغازه کوچک نگاه کنید تا با دکوراسیون عجیب آن هم آشنا شوید. جمله «لطفا خالی نبندید» بر روی دیوار  برای شما جالب خواهد بود.

davoud-pizza

سپس غذای خود را دریافت می‌کنید و پس از میل کردن آن اگر هنوز سیر نشده باشید، برای دسر هم به شما کالباس مارتادلا می‌دهند. فضای بیرونی این پیتزافروشی به خصوص روزها، زیاد مناسب نشستن نیست و تنها جاذبه آن کوچه قرینه ساخته شده لولاگر است..

آدرس

پیتزا داوود در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، کوچه لولاگر قرار دارد.

موقعیت پیتزا داوود بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن با مترو به پیتزا داوود، می‌توانید از مترو استفاده کنید. بهترین ایستگاه مترو برای دسترسی به پیتزا داوود، ایستگاه مترو سعدی در خط یک متروی تهران است. پس از خروج از ایستگاه سعدی می‌توانید با اتوبوس‌هایی که از میدان بهارستان به میدان جمهوری تردد می‌کنند، استفاده کنید و در ایستگاه پل حافظ از اتوبوس پیاده شوید و با پنج دقیقه پیاده‌روی به سمت شمال در خیابان حافظ به خیابان نوفل لوشاتو و کوچه لولاگر برسید. همچنین اگر استفاده از خط ۴ مترو برای شما راحت‌تر است می‌توانید در ایستگاه تئاتر شهر یا فردوسی (که از نظر مسافت به پل حافظ و پیتزا نزدیک‌تر هستند) از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه با حدود ده دقیقه پیاده‌روی به خیابان حافظ و کوچه لولاگر برسید. همچنین با استفاده از اتوبوس‌های مسیر راه‌آهن - تجریش یا راه‌آهن - پارک‌وی و پیاده شدن در ایستگاه جمهوری اسلامی می‌توانید به خیابان نوفل لوشاتو و کوچه لولاگر و پیتزا داوود برسید.

davoud-pizza

همانطور که گفتیم این پیتزافروشی صرفا بیشتر به خاطر قدمت و تاریخچه خود معروف است و ای کاش فکری هم برای بهبود کیفیت غذا و البته فضای حضور مشتریان در آن می‌شد تا مردمی که با کنجکاوی و علاقه در آن حضور پیدا می‌کنند، لذت خوردن یک غذای خوب در محیطی مناسب را هم تجربه کنند یا حداقل با پرداخت ۱۵ هزار تومان برای هر پیتزای سایز کوچک، مواد اولیه بهتری در غذا به کار برده می‌شد. آیا شما تجربه حضور در این رستوران را دارید؟ نظر خود را درباره تجربه خود با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاه  

    تبلیغات