تمایل زیاد مردم برای سفر به ترکیه

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵
تمایل زیاد مردم برای سفر به ترکیه

پس از شرایط وخیم ترکیه و اخطارهای پی در پی مقامات کشور، تقاضای ایرانیان برای سفرهای تفریحی به ترکیه کاهش چندانی نشان نداده است.

«ناهید تاج‌الدین»، عضو هیات رئیسه فراکسیون اجتماعی مجلس گفت:

ضعف مهم صنعت گردشگری ایران، عدم توجه لازم به پتانسیل‌های این حوزه است و به همین دلیل هنوز صنعت گردشگری ما نتوانسته در اقتصاد ملی کشور نقش و جایگاه مناسب خود را به دست بیاورد.

نماینده مردم اصفهان افزود:

کم توجهی تاریخی ما به زیرساخت‌های گردشگری و جاذبه‌های این حوزه نه تنها باعث شده تا نتوانیم آن طور که لیاقت کشورمان است میزبان توریست‌های خارجی باشیم، بلکه گردشگران داخلی خود را نیز از دست داده‌ایم.

وی با بیان این‌که  پس از شرایط وخیم ترکیه و اخطارهای پی در پی مقامات کشور، تقاضای ایرانیان برای سفرهای تفریحی به ترکیه کاهش چندانی نشان نداد، این اتفاق را یک زنگ خطر بزرگ برای صنعت گردشگری و اقتصاد کشور دانست.

تاج‌الدین با اشاره به سیاست‌هایی مانند اقتصاد مقاومتی و همینطور مقابله با هجوم فرهنگی گفت: فعال‌سازی ظرفیت بناهای تاریخی کشور با اتکاء به توان بخش خصوصی و غیر دولتی مصداق بسیار پر رنگی از اجرای این دست سیاست‌هاست.

وی تاکید کرد:

برای موفق بودن در حوزه احیاء بناهای تاریخی و به حرکت در آوردن چرخ های صنعت گردشگری پیش از هر چیز لازم است تا به کم‌کاری‌های گذشته در این حوزه اذعان داشته باشیم تا بتوانیم از آن درس بگیریم و اشتباهات قبلی را در آینده تکرار نکنیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء، نماینده مردم اصفهان همچنین بیان کرد: احیاء بناهای تاریخی با سرمایه بخش غیر دولتی، نه تنها می‌تواند اشتغالی پایدار ایجاد کرده و تبعات فرهنگی مثبتی داشته باشد، بلکه باعث می‌شود تا گزینه‌های سفر در کشور، برای گردشگران داخلی و خارجی افزایش پیدا کند.

مطالب مرتبط:

    منبع ایسنا
    برچسب‌ها

    دیدگاه