شهرک غرب کجاست؟

علیرضا کیخا | یکشنبه, ۱۳ تیر ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

شهرک غرب کجاست؟ بیست و پنجمین قسمت از مجموعه مقالات «کجاست» به یکی از مهمترین مناطق تهران رفته‌ایم. با کجارو همراه باشید تا با شهرک غرب و جاذبه‌های آن و همچنین راه دسترسی به آن بیشتر آشنا شویم. 

معرفی

شهرک غرب نام یکی از مناطق نسبتا قدیمی تهران است که در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. در ابتدای دهه ۴۰ شمسی و حکومت پهلوی، تعداد خارجی‌هایی که در ایران و به‌خصوص پایتخت به‌عنوان مهاجر زندگی می‌کردند بسیار زیاد و جمعیت آن‌ها رو با افزایش بود. برای اسکان این خارجی‌ها که اغلب در کارهای صنعتی کشور در آن زمان نقش داشتند، پروژه‌ای مسکونی با الگوبرداری از برج‌های مسکونی ایالات متحده توسط مهندسان و معماران این کشور کلید خورد که به شهرک فرحزاد و سپس شهرک غرب مشهور گشت. پس از انقلاب اسلامی نام این شهرک به شهرک قدس تغییر یافت. تعداد زیادی مجتمع تجاری مشهور مانند میلاد نور، ایران‌زمین، گلستان، ایران، سپهر، گل‌افشانو مجتمع کامپیوتر شهرک غرب در این منطقه وجود دارد. ویلاهای مجلل و زیبا و برج‌های مسکونی مدرن با امکانات روز و همچنین خیابان‌های عریض و خلوت و تعداد بالای بوستان‌ها، این محله را به محلی بسیار مناسب و البته گران برای زندگی تبدیل کرده است.

gharb-town

میدان صنعت، تنها میدان شهرک غرب

آدرس

شهرک غرب در شمال به محله دریا، در غرب به رودخانه پونک، در جنوب به بزرگراه شهید همت و در شرق به بزرگراه شهید همت و رودخانه درکه محدود می‌شود.

موقعیت شهرک غرب روی نقشه 

دسترسی

برای رفتن به شهرک می‌توانید از اتوبوس و تاکسی‌هایی که از پایانه‌ها و میادین اصلی شهر به میدان صنعت تردد می‌کنند استفاده کنید. از جمله این پایانه و میادین می‌توان به پایانه آزادی، پایانه ایستگاه مترو صادقیه، تاکسی‌های مقابل مترو دانشگاه صنعتی شریف،‌ مصلی، نواب، میدان انقلاب اسلامی و میدان ونک اشاره کرد. خط ۷ مترو تهران که در حال ساخت است و شرقی‌ترین نقطه تهران (شهرک شهید بهشتی یا قصرفیروزه) را به سعادت‌آباد متصل می‌کند در میدان صنعت و شهرک غرب ایستگاه خواهد داشت. 

gharb-town

پایانه تاکسی میدان صنعت

این منطقه همواره به‌عنوان یک محله لوکس و مرفه‌نشین شناخته می‌شده است و به‌علت وجود تعداد بالایی از مقاصد کاری، تفریحی، خرید و درمانی در آن تعداد بالایی از شهروندان همه روزه به آن تردد می‌کنند. اگر ساکن این شهرک هستید یا به آن تردد می‌کنید، مشکلات و تجربیات و نظرات خود درباره آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید. 

برچسب‌ها تهرانگردی کجاست

دیدگاه