باغ پرندگان کیش، دنیای رنگارنگی از پرندگان جهان

مینا رهبری | پنجشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۲:۰۰

باغ پرندگان کیش که در مجموعه‌ی تفریحی پارک دلفین این جزیره قرار دارد، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری کیش است. در این باغ بیش از ۵۷ گونه پرنده نگهداری می‌شود که طاووس، فلامینگو، درنای تاج‌دار و انواع لک‌لک جز این گروه هستند.

باغ پرندگان کیش یکی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره است. این باغ داخل مجموعه‌ی تفریحی پارک دلفین یا دلفیناریوم قرار گرفته است. این مجموعه با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب‌شرقی جزیره کیش واقع شده است که تنها پارک دلفین ایران و یکی از زیباترین پارک‌های تفریحی منطقه خاورمیانه است. 

باغ پرندگان کیش با  مساحتی حدود سه هکتار از سال ۱۳۸۰ شروع به کار کرده و تاکنون مجموعه‌ای از ۵۷ گونه پرنده را به معرض نمایش گذاشته است. سالانه گردشگران بسیار زیادی از این باغ بازدید می‌کنند.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش در دو قسمت جداگانه از پرندگان نگهداری می‌کند. در بخش اول مسیری زیبا و سرسبز وجود دارد و قفس‌های پرندگان در امتداد آن جا قرار گرفته‌اند. روی قفس‌ها اطلاعات مفید و جامعی درباره‌ی زیستگاه، نوع تغذیه و ویژگی هر پرنده شرح داده شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره‌ی آن پرنده را به‌دست آورند. بخش دوم که مساحت آن حدود ۲ هکتار است، فضایی باز برای پرواز آزادانه‌ی پرندگان است که پرواز آزادانه پرندگان زیبایی دوچندانی به این قسمت بخشیده است.

باغ پرندگان کیش

همان‌طور که گفته شد در این باغ بیش از ۵۷ گونه‌ پرنده نگهداری می‌شود که از تمامی نقاط دنیا از جمله قاره‌های آسیا، آفریقا و آمریکا به این باغ آورده شده‌اند. فلامینگوها، پلیکان‌های پاخاکستری و سفید، درنای تاج‌دار، قوها و انواع لک‌لک‌ها در محیطی طبیعی نگهداری می‌شوند که برای گردشگران بسیار جذاب است. طاووس‌ها، انواع طوطی‌های سبز، کاسکو، کاکاتوآلبا، ماکائو، قرقاول چینی، پنگوئن‌های پا سیاه، توکان و مرغ شاخ‌دار از دیگر گونه‌های پرندگان هستند که در این باغ زندگی می‌کنند و با دیدن آن‌ها در محیطی طبیعی گویی این پرندگان را در سرزمین خود آن‌ها مشاهده می‌کنید. 

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش

در این باغ علاوه بر گونه‌های مختلف پرندگان، از تمساح گاندو یا پوزه کوتاه، آهو و میمون نیز نگهداری می‌شود. 

باغ پرندگان کیش

اگر به جزیره‌ی کیش سفر کردید حتما از این باغ دیدن کنید و از گونه‌های مختلف و بسیار متنوع پرندگان جهان در محیطی زیبا بازدید کنید.

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش

باغ پرندگان کیش

برای سفر به کیش با تور، می‌توانید ارزان‌‌ترین تورهای کیش را در کجارو پیدا کرده و به راحتی از آژانس‌های مسافرتی معتبر همکار کجارو خریداری کنید.

پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن برنامه‌ریزی دقیق‌تر سفر خود، فهرست کاملی از جاهای دیدنی کیش را در کجارو ببینید.
منبع تیشینه
برچسب‌ها باغ کیش

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات