طی سه ماه نخست امسال، ۴۶ دفتر مسافرتی در تهران پلمب شدند.

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۰
طی سه ماه نخست امسال، ۴۶ دفتر مسافرتی در تهران پلمب شدند.

تنها در سه ماه نخست سال ۹۵، فقط در تهران حدود ۴۶ دفتر گردشگری متخلف پلمب شده‌اند.

علی رفیعی،سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت که برای

جلوگیری از تخلف موسسات و تورهای گردشگری در سطح تهران، طی سه ماه نخست امسال ۴۶ دفتر پلمب، فعالیت ۶۵ تور گردشگری تعلیق و مجوز ۲۰ دفتر نیز لغو شده است.

وی با بیان اینکه عمده تخلف تورهای گردشگری مربوط به سرویس دهی اندک و افزایش قیمت برای مسافران بوده است اظهار کرد:

دفاتر گردشگری متخلف پلمب و تعلیق شده از یک تا سه ماه اجازه فعالیت ندارند و موسساتی که مجوز آنها لغو شده نیز به صورت دائم از فعالیت محروم شده‌اند.

میزان رضایتمندی گردشگران خارجی از امنیت حاکم بر پایتخت بسیار بالاست

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران اظهار کرد که در بخش گردشگری و جذب توریست امسال اقدامات مطلوبی برای افزایش میران ورود گردشگران خارجی به کشور و تهران انجام شده است.

وی برگزاری هشت جلسه عمومی با حضور معاون سیاسی استاندار تهران را از جمله اقدامات در راستای توسعه صنعت گردشگری استان عنوان کرد و افزود که در ابلاغیه شورای امنیت ملی، تهران به عنوان دبیرخانه گردشگری توانسته معضلات و مشکلاتی که پیرامون گردشگران خارجی وجود داشته را رفع کند.

رفیعی تصریح کرد:

تجهیز خطوط تاکسیرانی به‌منظور خدمت رسانی مطلوب به گردشگران خارجی از مبادی ورودی تهران از جمله فرودگاه‌ها و پایانه مسافربری و استفاده از خودروهای مجهز و جدید از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است. به گفته رفیعی، در حال حاضر ۱۳رینگ (ایستگاه گردشگری) در مناطق مختلف کلان‌شهر تهران ایجاد و فعال شده است.

سفر به ترکیه تا اطلاع ثانوی ممنوع است

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران بابیان اینکه سفر و برگزاری تور گردشگری به ترکیه به دلیل وقایع اخیر این کشور لغو شده است گفت که تا عادی شدن شرایط اقامتی هرگونه سفر به این کشور لغو شده و دفاتر مسافرتی باید به صورت کامل پول دریافتی از مسافران را بازگردانند.

 

منبع ایرنا

دیدگاه