بودجه اختصاصی دولت برای ایمن سازی سواحل شمالی کشور

تیم  کجارو
جمعه، ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
بودجه اختصاصی دولت برای ایمن سازی سواحل شمالی کشور

طبق نظر دولت، قرار است که بودجه اختصاصی جهت سالم‌سازی نوار ساحلی شمال کشور در نظر گرفته شود تا بتوانند شرایط امن‌تری را برای تفریحات دریایی مردم ایجاد کنند.

قائم‌مقام وزیر کشور گفت:

امسال ردیف‌های اعتباری برای توسعه فرهنگی سواحل گیلان و استان‌های شمالی در نظر گرفته شده که در خصوص میزان اعتبارات با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حال مذاکره هستیم.

تقی رستم‌وندی، قائم‌مقام وزیر کشور در امور اجتماعی امروز در حاشیه بازدید از طرح‌های سالم‌سازی در گیلان، در خصوص هدف از سفر خود به استان‌های شمالی، اظهار کردر که بازدید از سواحل استان‌های شمالی را روز گذشته از قائم‌شهر آغاز کردیم و امروز در انزلی به پایان می‌رسانیم، هدف از این بازدیدها نحوه مدیریت اجرای طرح‌های سالم‌سازی سواحل و تقویت نقاط قوت و رفع کاستی‌ها است.

وی با بیان اینکه با تقویت طرح‌های سالم‌سازی سواحل در دو سال اخیر توفیق خوبی در حوزه پیشگیری از غرق‌شدگی کسب شده است، افزود:

فضاسازی فرهنگی، ایجاد مشارکت‌های اجتماعی، گسترش فعالیت‌های فرهنگی، ساماندهی حوزه غریق و نجات، ارائه خدمات بهداشتی و تغذیه‌ای از جمله شاخص‌های مهم در اجرای طرح‌های سالم‌سازی سواحل و دریا هستند که موردتوجه قرار می‌گیرند.

رستم‌وندی با بیان اینکه مدیریتی که بر سواحل گیلان حاکم است نشان می‌دهد که در آینده شاهد شکوفایی در زمینه سواحل خواهیم بود، گفت که توصیه می‌شود در مجموعه طرح‌های سالم‌سازی شاخص‌هایی را تعیین کنند که هر سال بتوانیم میزان رضایتمندی مردم را بسنجیم.

قائم مقام وزیر کشور در خصوص اختصاص بودجه به سواحل استان گیلان، تصریح کرد که در سال ۹۳ اعتباراتی در جهت اجرای طرح‌های سالم‌سازی در نظر گرفته شد و این اعتبارات در سال ۹۴ تعلق نگرفت، اما امسال مجدد ردیف‌های اعتباری برای توسعه فرهنگی سواحل گیلان و استان‌های شمالی در نظر گرفته شده که در خصوص میزان اعتبارات با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حال مذاکره هستیم.

 

منبع ایسنا

دیدگاه