موزه مقدم کجاست؟

موزه مقدم کجاست؟

علیرضا کیخا
| پنجشنبه, ۲ اسفند ۹۷ ساعت ۱۴:۰۰

موزه مقدم کجاست؟ خانه و موزه مقدم نام یکی از بناهای تاریخی به جای مانده از دوران قاجار است که در نوروز میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

موزه مقدم محل زندگی خاندان احتساب‌الملک، یکی از درباریان صاحب منصب سلسله قاجار بوده است. این خانه سپس محمدتقی‌ خان احتساب‌الملک به فرزندش دکتر محسن مقدم استاد باستان‌شناس دانشگاه تهران و همسر فرانسوی‌اش سلما رسید و این زوج با ذوق و علاقه‌ای بی‌نظیر به کار جمع‌آوری آثار تاریخی از سراسر ایران‌زمین پرداختند و از آن‌ها در معماری و تزیین خانه خود استفاده کردند.

در سال ۱۳۵۱ استاد مقدم خانه پدری خود و اشیای گردآوری شده در آن را وقف دانشگاه تهران نمود. پس از فوت استاد محسن مقدم در سال ۱۳۶۶ و همسر ایشان در سال ۱۳۶۹ تولیت این بنا به دانشگاه تهران سپرده شد و امروزه شاهد حضور تعداد زیادی گردشگر و به ویژه جوانان در این خانه و موزه زیبا هستیم. این مکان از نظر معماری، تاریخچه و همچنین آثار و اشیایی که در آن نگهداری می‌شود دارای ارزش بسیار بالایی است.ل

تمامی گردشگران داخلی و خارجی که به تهران سفر می‌کنند حتما به دلیل اشیای موزه‌ای و گران‌ترین الحاقات موجود در این خانه تاریخی از این خانه بازدید کرده و از آن لذت می‌برند ایام نوروز بهترین فرصت برای بازدید از این خانه زیباست . شما نیز اگر قصد سفر به تهران را دارید تورهای مختلفی وجود دارند که بازدید از جاهای دیدنی تهران را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

اگر قصد انتخاب تور را دارید کجارو علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری داخلی و خارجی، شما را در انتخاب بهترین تورهای داخلی و خارجی و تور نوروز کمک می‌کند شما می‌توانید، تور تهرانگردی  را در کجارو به‌سادگی جستجو کنید، از میان فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر، بهترین تورها را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید و در نهایت ارزان‌ترین تور به مقصد مورد نظرتان را انتخاب کنید.

moghadam-museum

استخر زیبای موزه مقدم با معماری الگوبرداری شده از استخر و آب‌نماهای باغ الحمراء (باغی به جای مانده از دوران صدر اسلام اسپانیا)

آدرس

موزه مقدم در تهران، خیابان امام خمينی، بعد از خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت، پلاک ۲۵۱ قرار دارد.

محل موزه مقدم بر روی نقشه

دسترسی

اگر قصد سفر با مترو به این موزه را دارید می‌توانید از ایستگاه حسن‌آباد یا ایستگاه دانشگاه امام علی (ع) استفاده کنید. این موزه بین این دو ایستگاه مترو قرار دارد و با حدود پنج دقیقه پیاده‌روی در خیابان امام خمینی (ره،، از ایستگاه حسن‌آباد به سمت غرب یا از ایستگاه دانشگاه امام علی (ع) به سمت شرق به آنجا می‌رسید. همچنین با استفاده از اتوبوس‌های مسیر راه‌آهن - پارک وی یا راه‌آهن - تجریش و پیاده شده در ایستگاه البرز (تقاطع خیابان ولیعصر و امام خمینی) و پیاده‌روی کوتاه به سمت شرق در خیابان امام خمینی، می‌توانید به این موزه دسترسی داشته باشید.

moghadam-museum

کافه موزه مقدم

ورودی این مجموعه ۳۰۰۰ تومان است که با ارائه کارت دانشجویی می‌توانید از تخفیف بهره‌مند شوید. موزه مقدم همه روزه به جز شنبه‌ها و ایام سوگواری از ساعت ۹ صبح تا ۱۷:۱۵ عصر میزبان شماست. اگر از بازدید از این موزه زیبا خاطره‌ای دارید و یا به سایر گردشگران توصیه‌ای دارید، آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

منبع کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات