گربه ها، ستارگان این جزیره منزوی ایتالیایی هستند

پردیس جلالی | دوشنبه, ۲۱ تیر ۹۵ ساعت ۱۵:۴۵

ممکن است فکر کنید به همه‌جای دنیا سفر کرده‌اید و هر چیزی که بتوان تصور کرد را دیده‌اید اما اشتباه می‌کنید. بی‌شک این ساحل گربه‌ای از لیستتان جا مانده است. با کجارو همراه باشید تا سری به این جزیره‌ی بی نظیر بزنیم.

جزیره‌ گربه‌ها

ساردینیای ایتالیا، محلی است که این ساحل گربه‌ای در آن جای دارد! بله، ساحل سو پالوسو، پناهگاه گربه‌هاست و این یعنی در سرتاسر این جزیره، گربه‌ها در حال خرامیدن هستند. این پناهگاه گربه‌ها، "ای گاتی دی سو پالوسو" نام دارد و علت این نام گذاری آن، دهکده‌ ماهیگیری کوچکی است که در نزدیکی این منطقه واقع است و این نام از آن گرفته شده است.

گربه ایتالیا

جزیره گربه

ساحل گربه

ساحل گربه

چرا گربه؟

گربه

گربه ساحل

اولین گربه‌های ساکن این جزیره، توسط کارگران یک کارخانه‌ ماهی تن که در اقامتگاه‌شان تا دلتان بخواهد موش وجود داشت به ساحل جزیره کشیده شدند. بعد از آن، گربه‌ها به تولید مثل و بقای نسل‌شان ادامه دادند.

کارخانه

مردم گربه

ساحل گربه

بسته شدن کارخانه در دهه‌ی ۱۹۸۰ میلادی، به این معنی بود که گربه‌ها و کارگران کارخانه‌ی ماهی تن که آنها را به جزیره کشانده بودند، باید روی پای خودشان می‌ایستادند. در نتیجه گربه‌ها همان جا ماندند و به تولیدمثل ادامه دادند.

۶۰ عدد گربه

ساحل گربه

ساحل گربه

در حال حاضر پناهگاه ۶۰ عدد گربه را از تمامی سنین و نسل‌ها و درجات جذابیت در خود جای داده است. اما از گربه‌های جدید خبری نیست

حالا اگر به سرتان زده است که گربه‌ پیر و خسته‌تان را با خود به این جزیره برده و رهایش کنید، باید بگوییم که هیچ گربه‌ جدیدی در جزیره پذیرفته نمی‌شود. فقط برای همان گربه‌های سابق و دوست دارانشان جا هست.

تاسیس پناهگاه

گربه ساحلی

گربه ساحلی

آندرئا آزوری و همسرش ایرینا این پناهگاه را برای گربه‌ها تاسیس کردند. آنها قطعا با خود گفته بودند: " ترکیب گربه و ساحل دریا، قطعا دستورالعمل ویژه‌ی موفقیت خواهد بود."

هدف این مرکز

ساحل گربه

هدف پناهگاه، سلامت نگه داشتن گربه‌ها و بچه گربه‌ها با غذا دادن به آنها، ضد عفونی کردنشان و توجه به انواع و اقسام نیازهای جدیدی است که ممکن است هر کدام از آنها به کلینیک دامپزشکی که در نزدیکی آن قرار دارد، داشته باشند.

موفقیت مورد نظر، به دست آمده است!

ساحل گربه

احتمالا حق با این زوج بوده است چرا که این مرکز بدون دریافت هیچ گونه عوایدی از دولت، از سال ۲۰۱۱ سرپا نگه داشته شده است.

یک ویدئوی کوتاه

گربه ساحل

در ارتباط با این مرکز و نحوه‌ی کارکردش، ویدئوی کوتاهی هم ساخته شده است.

سود هم داشته!

جزیره گربه

بنا بر ادعای مالکان پناهگاه در وبسایت رسمی‌شان، آنها حتی از این مرکز، سود هم برده‌اند.

دلتان می‌خواهد به جزیره‌ ما سفر کنید؟

جزیره گربه

تورهایی با راهنمای مجانی برای بازدید از ساحل گربه‌ای، ساحل لاکپشتی‌ای در همان حوالی و یک موزه‌ی کوچک زمین‌شناسی به نام جیانی آرزوری مینرال کالکشن برای خدمت رسانی به شما آماده هستند.

بازدید فراوان

گربه ها

از زمانی که در وبسایت تریپ ادوایزر، گزارش‌های بسیار خوبی از این محل منتشر شد که به درجه‌ کیفی واقعا بالایی دست یافتند، تعداد بازدید کنندگان آن به شدت افزایش یافت.

به دوستانتان خبر دهید

گربه در جزیره

کافی است تصاویر ثبت شده در گوگل مپ را برای دوست محبوب خود بفرستید و بگویید بیا برنامه‌ یک سفر فوق‌العاده را بریزیم تا متقاعد شود با آغوش باز به ساحل گربه‌ها بیاید.

چگونه می‌توانید در خانه‌های خود بنشینید و از این برنامه حمایت کنید

گربه در ساحل

اگر واقعا نمی‌توانید به این منطقه سفر کنید اما با این حال دلتان می‌خواهد از آن برای بقای این گربه‌های کوچک حمایت کنید، این مرکز با فروش یادگاری‌های گربه‌ای و برپایی خیریه‌های خصوصی، پذیرای شما خواهد بود.

منبع ALLDAY

دیدگاه