راهنمای سفر به جزایر سیشل، آفریقا

نیلوفر دوشیری | چهار شنبه, ۶ مرداد ۹۵ ساعت ۲۲:۱۵

جزایر سیشل به بهشت آفریقا معروف هستند، چرا‌که زیبایی آن‌ها حد ندارد و از دیدن مناظر فوق‌العاده‌ی این جزایر سیر نخواهید شد. شاید گران به نظر برسند، اما برای سفر‌های گروهی یا ماه عسل مقصد گردشگری بسیار مناسبی است. در ادامه و برای آشنایی بیشتر با این جزایر زیبا، با کجارو همراه شوید.

هزینه‌های معمول     مکان‌های دیدنی    طبیعت بکر سیشل      ذخیره‌گاه طبیعی والی د مای (Vallee de Mai)    غذاهای محلی    باغ‌های گیاه‌شناسی

سیشل بدون شک بهشت آفریقا است. اگر به عکس‌های این جزیره نگاهی بیندازید، واقعی به نظر نمی‌رسند! اما زیبایی منحصر‌به‌فرد این جزیره در عکس‌ها واقعی است و نکته‌ی جالب توجه این است که این جزیره در ساحل شرقی قاره‌ی آفریقا قرار دارد. متاسفانه انزوا و بکر و دست نخورده بودن این جزیره باعث شده سیشل مقصدی گران برای گردشگری و سفر باشد. معمولا افراد برای ماه عسل و مراسم خاص به این جزایر سفر می‌کنند یا مقصد سفر برای گردشگران مرفه است. پس اگر شما نیز جزو گردشگران مرفه هستید، این جزایر را در صدر فهرست سفر خود قرار دهید.

هزینه‌های معمول

 هتل و هاستل

هتل در سیشل آفریقا

در جزایر اصلی می‌توانید هتل‌هایی ارزان‌تر با هزینه‌ای بین ۷۲۵ تا ۱۲۵۵ روپیه (۵۶/۸ تا ۹۸/۵ دلار) برای هر شب از اقامت پیدا کنید. مکان‌های گران‌ زیادی نیز در این جزایر وجود دارند که هزینه‌ی آن‌ها از ۲۳۰۰ روپیه (۱۸۰/۳ دلار) برای هر شب از اقامت شروع می‌شود. اکثر افراد گروهی به این جزایر سفر می‌کنند. پس هزینه‌ی هتل بین افراد گروه تقسیم خواهد شد. در جزایر سیشل رزرو اتاق کم اتفاق می‌افتد.

 غذا

غذا در سیشل آفریقا

در صورتی‌ که در رستوران هتل‌ها غذا نخورید، هزینه‌ی غذا بسیار کم‌تر خواهد بود. هزینه‌ی غذا در همه‌ی جزایر بین ۳۱۵ تا ۱۶۵۰ روپیه (۲۴/۵ تا ۱۲۹/۵ دلار) متغیر است.

حمل و نقل

حمل و نقل بین جزیره ها در سیشل

برای اجاره‌ی یک روزه‌ی دوچرخه که بهترین گزینه برای تردد در جزیره است، بین ۱۳۵ تا ۴۲۰ روپیه (۱۰/۵ تا ۳۳ دلار) باید پرداخت کنید. اجاره‌ی ماشین تنها در جزایر اصلی یعنی جزایر ماهه (Mahé) و پراسلین (Praslin) امکان‌پذیر است و هزینه‌ی آن ۹۲۵ روپیه (۷۲/۵ دلار) برای یک روز است. هزینه‌ی کلک‌های پر سرعت میان جزایر ماهه و پراسلین حدود ۹۲۵ روپیه (۷۲/۵ دلار) برای هر نفر است. همچنین هزینه‌ی قایق بین جزایر ماهه، پراسلین و لادیگ (La Digue) حدود ۲۶۵ روپیه (۲۰/۵ دلار) است (برای هر جزیره). هزینه‌ی این قایق‌ها بین جزایر پراسلین و لادیگ حدود ۳۷۰ روپیه (۲۹ دلار) خواهد بود. همچنین قایق‌های کوچک نیز برای تردد بیبن جزایر ماهه و لادیگ مهیا هستند.

فعالیت‌ها

هزینه‌ی فعالیت‌ها بسته به نوع فعالیت انتخابی شما از ۶۶۰ روپیه (۵۱/۷ دلار) شروع شده و بیشتر می‌شود. برای اکثر فعالیت‌ها در این جزایر پول زیادی باید پرداخت کنید. 

فعالیت‌های جالب و مکان‌های دیدنی در سیشل

فعالیت‌های ورزشی

گلف در سیشل آفریقا

اگر از گشت و گذار در ساحل خسته شده‌اید، به تفریحات و سرگرمی‌هایی نظیر گلف، اسکواش، بدمینتون، تنیس، دوچرخه‌سواری و کوه‌نوردی بپردازید. اجاره‌ی یک روزه‌ی دوچرخه برای گشت و گذار در جزیره بسیار ارزان است. همچنین مراکز ورزشی بسیاری نیز برای اجاره‌ وسایل ورزشی وجود دارند. 

طبیعت بکر سیشل

جزایر کازین در سیشل

این طبیعت زیبا را می‌توانید در یک مایلی جنوب‌غربی پراسلین و در جزیره‌ی کازین (Cousin Island) ببینید. نزدیک به ۳۰۰۰۰۰ پرنده در این جزیره وجود دارد. قدم زدن در جنگل و تماشای گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی تجربه‌ای دلچسب خواهد بود.

ساحل

اسنورکل در جزایر سیشل

سواحل این‌جا خلوت، بکر و دست نخورده است. این سواحل مانند بهشت هستند. آب شفاف و تمیز و گرم است. به همین دلیل برای شنا و اسنورکل (شنا زیر آب به وسیله‌ی لوله‌ای در دهان) بسیار مناسب است. قدم زدن در کنار اقیانوس از بو وللن (Beau Vallon) به سمت آنسه (Anse) تجربه‌ای فوق‌العاده خواهد بود. این پیاده‌روی تنها ۲ ساعت طول می‌کشد و ساحل در پایان بسیار زیبا و بیابانی است.

جزیره مرجانی الدبرا (Aldabra)

جزیره‌ی مرجانی الدبرا در سیشل

این جزیره با مساحتی بیش از ۲۰ مایل، بزرگ‌ترین جزیره‌ی مرجانی دنیا است. در نوک غربی این جزیره، تالاب وجود دارد که خانه‌ی دیو سفره ماهی‌ها، کوسه‌های ببری و هزاران پرنده‌ی دریایی است. جزیره‌ی الدبرا همچنین زیستگاه لاک پشت غول پیکر  است.

ذخیره‌گاه طبیعی والی د مای (Vallee de Mai)

ذخیره‌گاه طبیعی والی د مای در سیشل

این پارک جنگلی میراث جهانی یونسکو است. در این پارک انواع گونه‌های گیاهی وجود دارند و همچنین محل رشد نوعی نارگیل غول پیکر معروف به نارگیل دریایی است. این نارگیل تنها در دو نقطه دنیا رشد می‌کند و این ذخیره‌گاه یکی از این دو مکان است. همچنین در این پارک جنگلی نخل لاتانیا (نخلی بادبزنی با برگ‌هایی پنجه‌ای و بزرگ) و پاندانوس (نوعی درختچه‌ی همیشه سبز با برگ‌هایی شبیه به برگ‌های آناناس) نیز رشد می‌کند. 

جزیره لادیگ کوه‌‌نوردی

کوه نوردی در جزیره‌ی لادیگ

کوه‌های این جزیره که بلند‌ترین نقطه‌ی آن هستند، مناظر زیبایی از جزیره و اطراف آن را به نمایش می‌گذارند. منظره‌ای بسیار عجیب و اوهامی است. فراموش نکنید که همراه خود مقدار زیادی میان وعده و آب داشته باشید. 

ورزش‌های آبی

 اسکوبا دایوینگ در سیشل

اقیانوس آرام برای آب گرم خود مشهور است و محل مورد علاقه‌ی طرفداران ورزش‌های آبی به شمار می‌رود. همه چیز از ماهی‌گیری و شنا گرفته تا اسنورکل و اسکوبا دایوینگ (غواصی با استفاده از کپسول اکسیژن) را امتحان کنید. همچنین تور‌هایی برای گردش روی آب با قایق‌هایی با کف شیشه‌ای وجود دارند. 

غذاهای محلی

غذاهای دریایی درسیشل

غذا در جزایر سیشل بسیار خوشمزه است. همه نوع غذا در اینجا یافت می‌شود. غذا‌های دریایی، نارگیل و کاری مواد اولیه و اصلی اکثر غذا‌های سرو شده در جزیره هستند. 

ایالت ال یونیون

ایالت ال یونیون در سیشل

این ایالت که در زمان کاشت نارگیل مرکز تولید محسوب می‌شد، در لادیگ واقع است و در حال حاضر به شهربازی تبدیل شده است. در این پارک نمایشگاه‌های زیبا و جذابی وجود دارند و شما می‌توانید از خانه‌ی قدیمی مخصوص کشاورزی نیز دیدن کنید. همچنین قبرستان مخصوص دوران استعمار و اسکله‌ی آن زمان هم قابل مشاهده است. 

مگس‌گیر بهشتی سیشلی 

مگس گیر بهشتی سیشلی

لادیگ محل مناسبی برای زندگی این نوع پرنده است. کم‌تر از ۲۰ جفت از این نوع مگس‌گیر در این بخش وجود دارند اما تور‌هایی هستند که ضمانت می‌کنند در صورت همراهی با آن‌ها، تعداد زیادی از پرندگان را مشاهده کنید. 

 موزه‌ی تاریخ طبیعی

موزه‌ی تاریخ طبیعی در سیشل

در صورتی‌ که هوا عالی نباشد، ممکن است بخواهید کاری علمی انجام دهید. موزه تاریخ طبیعی، موزه‌ای کوچک است، اما ارزش دیدن دارد و اطلاعاتی بی‌نظیر درباره‌ی حیات وحش سیشل به دست خواهید آورد. ورودی موزه ۱۵ روپیه (۱/۱ دلار) است. 

باغ‌های گیاه‌شناسی

باغ‌های گیاه شناسی در سیشل

باغ‌های گیاه شناسی در ویکتوریا، امکان آشنایی بیشتر با انواع گونه‌های گیاهی را فراهم می‌سازد. همچنین در این باغ‌ها ممکن است حیواناتی نظیر خفاش میوه‌خوار و لاک پشت‌های غول پیکر را نیز ببینید. 

منبع nomadicmatt

دیدگاه  

    تبلیغات