تور شبانه‌ی ویژه ماه رمضان در تهران

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
تور شبانه‌ی ویژه ماه رمضان در تهران

تور شبانه‌ی ویژه ماه مبارک رمضان در بافت تاریخی پایتخت برگزار می‌شود.

«رجبعلی خسروآبادی» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت:

گشت‌های شبانه‌ی تهران در بافت تاریخی تهران قدیم در دو محور خیابان سی تیر و گذر امام زاده یحیی، هر هفته در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.

او با بیان این‌که ماه مبارک رمضان فرصتی است برای توسعه‌ی گردشگری شبانه در پایتخت، بیان کرد که رمضان امسال گشت‌ها با رنگ بوی تاریخی و مذهبی برگزار می‌شود و در کنار معرفی جاذبه‌های تاریخی، آیین‌های خاص و جنبه‌های اسلامی و معنوی فرهنگ ماه مبارک رمضان روایت خواهد شد.

وی ادامه داد که در گشت‌های ماه رمضان طرح شهرداری منطقه‌ی ۱۲ برای ارتقای زندگی در بافت تاریخی با رویکرد گردشگری و زیست مؤمنانه نیز اجرا خواهد شد.

خسروآبادی گفت که گشت‌های شبانه برای عکاسان، راهنمایان تور، دانشجویان، فعالان و علاقه‌مندان حوزه‌های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می‌شود.

به گفته‌ی او، شب‌های سوم، دهم، هفدهم و بیست و چهارم ماه مبارک گشت‌های شبانه تهران به همراه صرف افطاری در یکی از اماکن تاریخی اجرا خواهد شد.

وی با اشاره نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم شدن هوا بیان کرد که باید زمانبندی اجرای تورها را به ساعت پایانی روز و شب‌ها تغییر دهیم. این تفکر منطقی نیست اگر بخواهیم در اوج گرما و شلوغی و ترافیک محدوده بافت تاریخی، بازدید از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی پایتخت را به گردشگران تحمیل کنیم.

او معتقد است که خوشبختانه با معرفی ظرفیت‌های پایتخت در گردشگری شبانه و اجرای این گشت‌ها توانسته‌ایم تا حدودی فرهنگ گردش شبانه را برای شهروندان نهادینه کنیم. نهادینه شدن گردش شبانه موجب می‌شود بخش خصوصی نیز برای سرمایه‌گذاری در این حوزه رغبت بیشتری نشان دهد و پس از ورود بخش خصوصی قطعا نقش میراث فرهنگی، تسهیل‌کننده و نظارتی خواهد بود.

خسروآبادی در پایان گفت که برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال با همکاری و مشارکت دفتر مدیریت امور گردشگری شهرداری منطقه‌ی ۱۲ برگزار می‌شود و جزئیات و نحوه ثبت‌نام به زودی بر روی سایت میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir قرار می‌گیرد.

منبع ایسنا

دیدگاه