بازار خیریه بین المللی در مقدونیه با حضور ایران برگزار شد

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
بازار خیریه بین المللی در مقدونیه با حضور ایران برگزار شد

بازار خیریه بین‌المللی به مناسبت روز جهانی کودک در میدان مرکزی شهر اسکوپیه پایتخت مقدونیه با مشارکت سفارت‌خانه‌های خارجی از جمله سفارت کشور جمهوری اسلامی ایران و دفاتر سازمان‌های بین‌المللی برگزار شد.

هدف از برپایی بازار خیریه بین‌المللی که هر ساله برگزار می‌شود، حمایت از کودکان و خردسالان است و سازمان‌های مختلف، نمایندگی‌های دیپلماسی و نمایندگی‌های سازمان‌های بین‌المللی و عموم مردم از این برنامه به خوبی استقبال  می‌کنند.

بازار خیریه بین المللی مقدونیه

این بازارچه هر ساله توسط مرکز فرهنگی مقدونیه (Welcome Macedonia) به منظور ارائه‌ی کمک‌های خیریه‌ای به مردم و گروه‌های نیازمند برگزار می‌شود، و امسال غرفه‌ی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کنار دیگر سفارتخانه‌های خارجی با ارائه‌ی صنایع دستی و سنتی ایرانی مشارکتی فعال داشته که مورد استقبال بسیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

وزیر امورخارجه مقدونیه و شهردار اسکوپیه نیز در میان جمعیت شرکت‌کننده از جمله بازدیدکنندگان این بازار بودند.

بر اساس تصمیم مرکز برگزارکننده، درآمد حاصله از بازار خیریه سال جاری صرف هزینه‌ی آموزش و خرید اقلام و ادوات آموزشی برای کودکان کار در منطقه شوتکا خواهد شد.

در بازار سال جاری که شنبه شب برپا شد، کشورهای ایتالیا، اسلونی، ایران، انگلیس، آمریکا، مونته نگرو، صربستان، هلند، قطر، چین، آلبانی، بلغارستان، فرانسه، ترکیه، اسپانیا، اسلواکی، مرکز اتحادیه‌ی اروپا و سازمان‌های بین‌المللی OSCE ،IMF ،UNICEF و تعدادی از شرکت‌های خارجی و داخلی مستقر در اسکوپیه حضور داشتند.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات