طرح تشویقی ترکیه برای جذب گردشگران خارجی پایان یافت

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
طرح تشویقی ترکیه برای جذب گردشگران خارجی پایان یافت

طرح تشویقی ترکیه برای جذب گردشگران خارجی پایان یافت. در این طرح تشویقی وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه از تاریخ اول آوریل تا ۳۱ می به هر یک از آژانس‌های مسافرتی درجه‌ی الف به‌ازای هر پرواز حامل گردشگران خارجی، مبلغ ۶ هزار دلار پاداش می‌داد.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه از تاریخ اول آوریل تا ۳۱ می (۱۳ فروردین تا ۱۱ خرداد) به هر یک از آژانس‌های مسافرتی درجه‌ی الف به‌ازای هر پرواز حامل گردشگران خارجی، مبلغ ۶ هزار دلار پاداش می‌داد تا از این طریق بتواند به وضعیت وخیم صنعت گردشگری خود سر و سامانی دهد. این طرح تشویقی برای جذب گردشگران خارجی پایان یافته و باید دید ترکیه چه تدابیر دیگری برای بهبود وضعیت بحرانی گردشگری خود می‌اندیشد.

ضربه‌ی مالی که از قطع روابط با روسیه متوجه گردشگری ترکیه شده، بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار یعنی سه درصد تولید ناخالص ملی است. رزرو روس‌ها در سال ۲۰۱۶ از هتل‌ها و تورهای ترکیه تا ۸۰ درصد کاهش پیدا کرده است. دولت ترکیه برای حمایت از صنعت گردشگری طی افت کنونی چند بسته اقتصادی معرفی کرده است و رئیس‌جمهوری این کشور نیز چندی پیش با توجه به شرایط بسیار نگران‌کننده و تیره‌روزی‌های روزافزون صنعت گردشگری، شخصا از مردم کشورش درخواست کرد برای کاهش ضررهای ناشی از عدم حضور گردشگران روس‌، تعطیلات را در ترکیه بگذرانند.

مطالب مرتبط:

    دیدگاه