ساختمان پلاسکو کجاست؟

علیرضا کیخا | پنجشنبه, ۳۰ دی ۹۵ ساعت ۱۰:۱۰

ساختمان پلاسکو کجاست؟ در دومین قسمت از سری مقاله‌های «کجاست» قصد داریم سری به پاساژ پلاسکو تهران بزنیم و از راه‌های دسترسی و محل دقیق آن روی نقشه و همچنین امکانات این مرکز خرید مطلع شویم. با کجارو همراه باشید.

معرفی

پاساژ پلاسکو نام یک مرکز خرید قدیمی در تهران است که از آن به عنوان اولین ساختمان مدرن و مرتفع در تهران یاد می‌شود. این مرکز خرید از یک ساختمان ۱۷ طبقه تشکیل شده است. کار بنای این ساختمان در سال ۱۳۴۲ به پایان رسید.

plasco-mall

نمای خارجی کنونی ساختمان پلاسکو

آدرس

ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری اسلامی، ضلع شمال شرقی چهارراه استانبول قرار دارد.

موقعیت پاساژ پلاسکو روی نقشه

دسترسی

اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید، می‌توانید از مترو استفاده کنید و در ایستگاه مترو سعدی واقع در خط یک پیاده شوید و با حدود ۱۰ دقیقه پیاده‌روی به پاساژ برسید یا از اتوبوس‌هایی که در خیابان جمهوری تردد می‌کنند و در این لیست قرار دارند، استفاده کنید و در ایستگاه اتوبوس چهارراه استانبول پیاده شده و به پاساژ مراجعه کنید.

plasco-mall

این منطقه در طرح ترافیک تهران قرار دارد و اگر قصد مراجعه با خودروی شخصی را دارید باید مجوز تردد در طرح ترافیک را خریداری کنید. ضمنا این پاساژ فاقد پارکینگ است. ساعات کار این پاساژ هر روز از ۸ صبح تا ساعت ۲۰ و پنجشنبه‌ها از ۸ صبح تا ۱۴ است.

plasco-mall

این پاساژ علی‌رغم اینکه سال‌ها از ساخت آن می‌گذرد، همچنان بسیار مدرن و زیبا به نظر می‌رسد. به خصوص پس از اینکه کسبه آن، دستی به سر و روی پاساژ و سردر مغازه‌های خود کشیدند. در طبقات زیر همکف تا سوم آن، مغازه‌های تک‌فروشی لباس مردانه و در طبقات بعدی آن تولیدی‌های لباس و عمده‌ فروشی‌ها به فعالیت ‌می‌پردازند. قیمت لباس‌ها و محصولات ارائه شده در این مرکز خرید نسبت به بسیاری از مراکز تجاری دیگر در پایتخت مناسب‌تر و این لباس‌ها دارای کیفیت خوبی هستند. ضمنا در طبقه زیر همکف مغازه‌های فروش ما‌هی‌های آکواریومی و وسایل آکواریوم و غذای ماهی همچنان فعال هستند.

بروزرسانی:

متاسفانه در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۵ این ساختمان دچار آتش سوزی شد و به طور کامل فرو ریخت. در پی این حادثه چندین آتش نشان زیر آتش ماندند و بسیاری مصدوم شدند.

بیشتر بخوانید:

منبع کجارو

دیدگاه