باغ‌ نگارستان کجاست؟

علیرضا کیخا | دوشنبه, ۲۲ بهمن ۹۷ ساعت ۱۲:۳۰

باغ نگارستان یکی از باغ‌های تاریخی تهران بوده این باغ قاجاری، بخش بزرگی از محدوده بهارستان را در بر می‌گرفته است.

باغ نگارستان یکی از بناهای قدیمی و ارزشمند تهران است که به دستور فتحعلی‌ شاه‌ قاجار ساخته شد. این بنا از نظر معماری، ارزش تاریخی و هنری آن و هم از نظر موقعیت کنونی و آثاری که در موزه‌های آن به نمایش در آمده است، دارای اهمیت بسیار زیادی است. 

باغ موزه نگارستان یکی از جاذبه‌های گردشگری و از جاهای دیدنی تهران است. این باغ سرسبز و زیبا با معماری چشم‌گیر و قدمت تاریخی به یکی از محل‌های جذاب و محبوب برای گردشگران ایرانی و خارجی تبدیل شده است.

در تورهای ایرانگردی، یکی از مکان‌های قابل بازدید گردشگران باغ موزه نگارستان است.

از این رو کجارو نیز علاوه بر معرفی این جاذبه‌های بی‌نظیر و سایر جاذبه‌های گردشگری داخلی و خارجی برای کمک به گردشکرانی که قصد سفر به تهران و یا هر نقطه دیگر از ایران و جهان را دارند در انتخاب تور کمک می‌کند.

مسافران و گردشگران می‌توانند تور مورد نظر خود را از طریق کجارو به‌ سادگی جستجو کرده و از میان فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر، بهترین تورها را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه و در نهایت ارزان‌ترین تور تهران گردی انتخاب کنند.

تاریخچه‌ باغ نگارستان

این باغ تاریخی تهران را فتحعلی شاه ساخته است؛ و «سرسره» معروف فتحعلی شاه در این باغ قرار داشته و قتلگاه «قائم مقام فراهانی» هم بوده و او را در «حوضخانه» همین باغ خفه می‌کنند. 

negarestan-garden

علت نام‌گذاری این مجموعه به باغ نگارستان به دلیل وجود نقاشی‌های متعدد از فتحعلی شاه و همراهان او در ساختمان‌های مختلف بوده است. اگرچه امروز اثری از بناهای آن قصر برجای نمانده است؛ اما هنوز بدین نام شهره است.

آدرس

در ورودی این باغ در میدان بهارستان-انتهای خیابان دانشسرا-خیابان شریعتمداری قرار دارد.

موقعیت باغ نگارستان روی نقشه

دسترسی

برای رفتن به باغ نگارستان راه‌ دشواری پیش رو ندارید. اگر قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی را دارید می‌توانید از اتوبوس‌های شرکت واحد که به مقصد میدان بهارستان که در این لیست قرار دارند استفاده کنید و یا از مترو به ایستگاه بهارستان در خط ۲ بروید. پس از خروج از مترو تابلوی راهنما به سمت باغ نگارستان، با رنگ نارنجی در خیابان دانشسرا، توجه شما را به خود جلب می‌کند. به خیابان دانشسرا بروید و پس از حدود ۵ دقیقه پیاده‌روی به باغ نگارستان می‌رسید.

negarestan-garden

در این باغ می‌توانید از موزه مکتب کمال‌الملک دیدن کنید، از خوردن صبحانه در کافه طهرون و در زیر بنای زیبایی که با الهام گرفتن از حافظیه شیراز بنا شده استفاده کنید، از موزه‌ها و بناهای دیگری که در آن‌ها گالری و نمایشگاه‌های موقت برپا می‌شود دیدن کنید و از فضای آرامش‌ بخش باغ با معماری یک باغ ایرانی لذت ببرید و برای لحظاتی هم که شده، از شلوغی و هیاهوی شهر به دور باشید. اگر قبلا به این باغ زیبا رفته‌اید نظرات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

دیدگاه  

    تبلیغات