دمای خوزستان به بیش از ۵۰ درجه افزایش یافت

دمای خوزستان به بیش از ۵۰ درجه افزایش یافت

تیم  کجارو
| چهار شنبه, ۹ تیر ۹۵ ساعت ۲۰:۴۵

پیش‌بینی می‌شود که روند افزایش دمای استان خوزستان امروز و فردا ادامه داشته باشد و این احتمال وجود دارد که دمای هوا در برخی نقاط استان به فراتر از ۵۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

«کوروش بهادری» مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان این‌که دود ناشی از آتش‌سوزی، آسمان برخی از مناطق اهواز را فرا گرفته است، گفت:

امروز دود ناشی از سوزاندن زباله، میزان دید افقی را به ۲ کیلومتر در فرودگاه اهواز کاهش داد.

وی افزود که همچنین با توجه وزش باد در کشور عراق و در داخل کشور، احتمال فعال شدن چشمه‌های گرد و غبار و کاهش میزان دید از بعد از ظهر امروز در برخی نواحی مرکزی و نوار مرزی استان خوزستان وجود دارد.

وی ادامه داد که این معضل، مشکلاتی در امنیت پروازها ایجاد کرده است. در چند روز گذشته میزان دید افقی در فرودگاه بین‌المللی اهواز به دلیل دود ناشی از حریق زباله‌ها در حاشیه‌ی شهر به ۴۰۰ متر هم رسید.

بهادری افزود که در زمینه‌ی این دود و آتش‌سوزی‌ها، کوتاهی از مجموعه‌ی حفاظت محیط زیست استان است. ما این مشکل را به ستاد بحران اعلام کرده‌ایم ولی هیچ اقدامی در جهت برطرف کردن مشکل مشاهده نکردیم.

وی عنوان کرد که در استان خوزستان با معضل گرد و غبار مواجه هستیم و این‌که با دست خود نیز دود مصنوعی ایجاد کنیم که هم موجب کاهش کیفیت هوا و هم کاهش میزان دید به ویژه در فرودگاه شود، قابل بخشش نیست.

مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد که در شبانه‌روز گذشته امیدیه با ۵۰ درجه سانتی‌گراد و ایذه با ۲۳ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند. دمای هوای امروز اهواز نیز بین ۴۹ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات