قطار گردشگری دست بافت در پرو ساخته شد

قطار گردشگری دست بافت در پرو ساخته شد

تیم  کجارو
| سه شنبه, ۸ تیر ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

قطار سیاحتی درجه‌ی یک «آندیا اکسپلورر» پرو نخستین قطار لوکس دنیا با جای خواب مجزا بوده و ارائه‌ی خدمات رسمی آن از اوایل سال آینده آغاز خواهد شد.

مسیر مسافرت با قطار سیاحتی درجه‌ی یک «آندیا اکسپلورر» پرو که بین شهرهای کوسکو و پونو انجام می‌گیرد، به گفته‌ی «اینگو مور»، طراح خلاق این قطار، تمام دکور داخلی قطار با استفاده از متریال‌های دست‌بافت پرو تکمیل شده‌اند. می‌توان به استفاده از پارچه‌های ابریشمی مخصوص آلپاکایی اشاره کرد که به عنوان روکش میز و صندلی‌ها در نظر گرفته شده‌اند. اینگو مور معتقد است، این قطار نمونه‌ای بی‌نظیر از فرهنگ طراحی لوکس آمریکای لاتین را به جهان نشان می‌دهد.

هر کدام از کابین‌های قطار ظرفیت حدود شصت و هشت نفر را دارند. دارای بیست کابین دوقلو و دوازده تخت دوطبقه است. می‌توان روی فضای غذاخوری با نمای اتومبیل به صرف غذا پرداخت و گوشه‌ای دنج با هوای آزاد برای استراحت دارد. نمای سالن اصلی قطار به شکل اتومبیل است.

آنچه بیش از همه مورد تحسین است، انتخاب فاصله‌ی میان شهرهای مختلف با طبیعت بکر و خیره‌کننده آنهاست. گفته می‌شود مسافران در طول این مسافرت با چهار منطقه گردشگری آشنا خواهند شد. ممكن است نام این قطار در سازمان ملی یونسکو ثبت شود.

مسافرت با این قطار به طور رسمی از ماه می ۲۰۱۷ آغاز خواهد شد. هزینه‌ی هر فرد حدود ۴۶۲ دلار برآورد شده است. طراحی این قطار با الهام از طرح هواپیمای گردشگری لندن از هیترو تا لیما، پایتخت پرو انجام گرفته است.

دیدگاه  

    تبلیغات