آشنایی با شهر سانتیاگو شیلی

صدف عابدی | پنجشنبه, ۱۰ تیر ۹۵ ساعت ۰۷:۰۰

شهر سانتیاگو شیلی، یکی از مقاصد اصلی سفر در آمریکای جنوبی اما شهری نه چندان سبز که با آلودگی‌های ناشی از صنایع و معادن در آب‌ و‌ هوای خود رو‌به‌رو است. در این مطلب با کجارو همراه باشید تا با برخی ویژگی‌های این شهر جذاب آشنا شوید.

پایتخت کشور شیلی اخیرا در صدر بسیاری از جدول‌های مقاصد سفر قرار گرفته است اما در میان دوستداران محیط زیست هنوز جزو شهرهای سبز به حساب نمی‌آید.

Santiago-night

بر اساس نظرسنجی سال ۲۰۱۵ امریکن اکسپرس تراول، شهر سانتیاگو شیلی دومین مقصد سفر بین‌المللی محبوب در جهان شناخته شد، درست بعد از لندن!

Santiago-houses

این شهر در بین مهاجرین هم مقصد جذابی است چون قطعا مشتاق هستند که از ویژگی‌های معروف سانتیاگو مثل امنیت و هزینه پایین مسکن بهره ببرند.

Santiago-buildings

مقاله مرتبط

بیست سال اخیر در سانتیاگو صرف نوسازی بافت‌های فرسوده شده است و امروزه توانسته‌اند به بالاترین جایگاه در زمینه حمل و نقل عمومی برسند: در تمام آمریکای جنوبی بهترین سیستم متعلق به شیلی است.

Santiago-night

موقعیت جغرافیایی سانتیاگو در مرکز شیلی، این شهر را برای پایتخت بودن و همچنین تبدیل شدن به یکی از قطب‌های سفر آمریکای لاتین بسیار مناسب می‎کند.

اما همین موقعیت عالی بلای جان این شهر هم شده است.

Santiago-pollution

رشته کوه آند مانند برج‌هایی بلند بالاسر این شهر گود خودنمایی می‌کنند و باعث می‌شوند که یک پدیده هواشناسی به نام وارونگی حرارتی به وجود بیاید؛ این پدیده کاری می‌کند که دود و غبار در پایین‌تر سطح نزدیک به زمین بمانند، برای مثال نزدیک سطح خیابان.

Santiago-streets

در میان این همه آلودگی، استخراج از معدن و ذوب فلزات از صنایع پر رونق در کوه‌های اطراف منطقه است که به میزان غبار در شهر می‌افزاید.

Santiago-Andes

هوای شهر سانتیاگو بدترین ویژگی آن است و به دلیل ذرات خطرناکی که در خود دارد و آنها را داخل ریه‌های مسافران و بازدید‌کننده‌ها می‌کند، مرزهای استاندارد کانون حفاظت از محیط زیست ایالات متحده و سازمان سلامت جهانی را رد کرده است.

Santiago-transportation

البته سیستم گسترده حمل و نقل در این شهر، همانطور که به صنعت توریسم آن کمک کرده، یک حرکت ملی برای برطرف کردن مساله آلودگی هوا هم بوده‌است.

Santiago-around

با فراهم کردن هرچه بیشتر وسایل نقلیه عمومی برای مرکز و همینطور حومه پهناور شهر، امید آن می‌رفت که افراد کمتری از ماشین شخصی استفاده کنند.

Santiago-people

و گویا در برهه‌ای از زمان، واقعا جواب داد!

Santiago-pollution-down

با به راه افتادن اولین سیستم حمل و نقل عمومی، آلودگی به ۳/۱ میزان کاهش یافت.

Santiago-pollution-doubled

اما بعد از دوره از زمان، آلودگی به شکل توصیف نشدنی دوبرابر شد.

Santiago-nation

سانتیاگو برنامه‌ریزی کرده بود تا یکی دیگر از مسائل محیط‌زیستی خود را هم حل کند؛ تصفیه فاضلاب.

Santiago-bazar

با در نظر گرفتن امکانات مختلف همراه با جایزه، موفق شد ۱۰۰ درصد فاضلاب شهر را تصفیه کند که بسیار مساله مهمی است چون بیشتر کشورها نهایتا موفق به تصفیه ۷۰ درصد فاضلاب می‌شوند.

Santiago-city

با اینکه مشکلات آینده آلودگی آب به خوبی حل شد، سانتیاگو هنوز مجبور است با آلودگی سنگین رود ماپوچو دست‌وپنجه نرم کند. ریختن فاضلاب و زباله‌های صنعتی به این رود برای سال‌های متمادی، اثر خود را بر این نزدیک‌ترین منبع آب سانتیاگو گذاشته‌است.

Santiago-mountains

خوشبختانه، سانتیاگو تا زمانی که پذیرای مسافران ورودی باشد، قادر خواهد بود که مشکلات محیط‌ زیستی خود را رفع کند.

در واقع، سانتیاگو می‌تواند درآمدی که از صنعت توریسم دارد را به عنوان بودجه‌ای برای مقابله با میزان گسترده ردپای کربنی خود به کار بگیرد؛ که البته پول کمی هم نخواهد بود!

منبع All day

دیدگاه  

    تبلیغات