تعطیلی باغ وحش معروف آرژانتین

تیم  کجارو
سه شنبه، ۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
تعطیلی باغ وحش معروف آرژانتین

باغ وحش بوینس آیرس به دلیل رسوایی‌های متعدد در سال‌های اخیر تعطیل می‌شود.

شهردار بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین، اعلام کرده شهرداری از این پس مدیریت باغ وحش این شهر را بر عهده خواهد گرفت و هزاران حیوانی که بارها وضعیت بد نگه‌داری از آنها خبرساز شده بود، به مناطق حفاظت شده محیط زیست فرستاده می‌شوند.

محوطه و ساختمان این باغ وحش قدیمی هم قرار است به یک پارک زیست‌محیطی تغییر کاربری پیدا کند.

«هوراسیو رودریگز لارتا» شهردار بوینس آیرس، بیان کرد حدود ۲۵۰۰ حیوان مقیم این باغ‌ وحش به پارک‌های ملی و مناطق حفاظت شده در داخل آرژانتین و یا حتی به کشورهای دیگر برده می‌شوند.

باغ وحش بوینس آیرس که تاریخ افتتاح آن به سال ۱۸۷۵ باز می‌گردد توسط یک شرکت خصوصی اداره می‌شد و در سال‌های اخیر با رسوایی‌های متعددی در زمینه «اهمال و بی توجهی» به وضعیت حیوانات روبرو شده بود.

شاید مهم‌ترین اتفاقی که توجه جهانی را به این باغ وحش جلب کرد رای دادگاهی در آرژانتین به نفع سندرا، اورانگوتانی بود که «غیرآدمیزاد شایسته حقوق» معرفی شد. چند سال پیش، فعالان حقوق حیوانات با شکایت به دادگاه خواستار نظر مرجع قضایی در مورد وضعیت نگه‌داری و سلامت سندرا شدند. دادگاه هم در رایی نادر سندرا را «غیرآدمیزاد» تشخیص داد اما او را شایسته‌ی داشتن حقوقی دانست.

سندرا، یکی از ۵۰ حیوانی است که با وجود تعطیلی باغ وحش به علت آنچه «شرایط حساس» اعلام شده، جابجا نخواهد شد و همچنان در محوطه این باغ وحش باقی خواهد ماند.

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات