ایجاد ۱۴۰ هزار شغل گردشگری و صنایع‌دستی در سال‌های ۹۵ و ۹۶

ایجاد ۱۴۰ هزار شغل گردشگری و صنایع‌دستی در سال‌های ۹۵ و ۹۶

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۶ تیر ۹۵ ساعت ۱۷:۳۰

طرح ویژه‌ی اشتغال دو ساله در بخش گردشگری و صنایع‌دستی به شورای اشتغال ارسال شده است که بر اساس آن، با استفاده از ظرفیت‌های این بخش ۱۴۰ هزار شغل در سال‌های ۹۵ و ۹۶ ایجاد خواهد شد.

«مسعود سلطانی‌فر» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، گفت:

طرح ویژه‌ی اشتغال دو ساله در بخش گردشگری و صنایع‌دستی، با تسهیلات ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی اجرامی‌شود و می‌تواند هم برای حل مشکلات اشتغال کشور و هم برای به بهره‌برداری رساندن طرح‌های نیمه‌کاره بخش گردشگری، کمک‌کننده باشد.

معاون رئیس‌جمهوری با اشاره اینکه در سه سال گذشته رونقی در گردشگری ایران ایجاد شده، گفت که رشد گردشگری دنیا در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به‌طور متوسط ۴ و ۶ دهم درصد و در اروپا ۳ درصد بود اما این رشد در ایران ۱۲ درصد و ۳ برابر میانگین جهانی بوده است.

سلطانی‌فر بیان کرد که هزار و ۷۵۲ طرح در بخش گردشگری، تاسیسات، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و دیگر امکانات مربوط به این بخش توسط بخش خصوصی در حال اجراست که از این میزان ۸۲۰ طرح شامل هتل‌های یک تا ۵ ستاره و هتل آپارتمان‌ها با پیشرفت فیزیکی ۵ تا ۹۵ درصد است.

وی با بیان این که باید حدود ۴ هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص داد، گفت که به این ترتیب در سال‌های ۹۵ و ۹۶ می‌توانیم حدود نیمی از این هتل‌ها را به بهره‌برداری برسانیم و بقیه طرح‌ها را نیز تا پایان دولت دوازدهم تکمیل کنیم. آماری که ۲ برابر آن چیزی است که در تاریخ هتل‌سازی کشور تا سال ۹۲ ساخته شده است.

رئیس سازمان گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی یادآور شد که اجرای طرح‌های متعدد گردشگری نشان می‌دهد بخش خصوصی و منابع مختلف مردمی به این سمت سوق پیدا کرده؛ به‌طوری که بسیاری از سرمایه‌گذارانی که در دیگر بخش‌ها فعال بودند با درک صحیح از بخش گردشگری اکنون به سرمایه‌گذاری در این بخش روی آورده‌اند.

دیدگاه  

    تبلیغات