فرهنگستان هنر کجاست؟

علیرضا کیخا | پنجشنبه, ۳ تیر ۹۵ ساعت ۰۷:۴۵

فرهنگستان هنر کجاست؟ امروز در نوزدهمین قسمت از سری گزارش‌های «کجاست»‌ با هم به خیابان ولیعصر و محلی برای تجربه لحظاتی آرام در این خیابان می‌رویم. با کجارو همراه باشید.

 معرفی

ساختمان فرهنگستان هنر، ساختمانی با معماری بسیار زیبا است که وقتی از کنار آن می‌گذرید بی اختیار نگاه شما را به سمت خود می‌کشاند. بسیاری از جوانان در کنار حوض آن نشسته و سعی دارند دور ازفضای شهری لحظاتی را با آرامش سپری کنند. در معماری این ساختمان از ابنیه دوران پیش از اسلام و پس از اسلام الهام گرفته شده است و نشانه‌های معماری هخامنشی، ساسانی و اسلامی در کنار هم قرار گرفته است. اگر در تهران زندگی می‌کنید و هنوز به این مکان دیدنی سر نزده‌اید، بازدید از آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

art-academy-tehran

طرح زیبای سرستون‌های فرهنگستان هنر، مربوط به دوران ساسانی

آدرس

فرهنگستان هنر در خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، شماره ۱۵۵۲ قرار دارد.

موقعیت فرهنگستان هنر بر روی نقشه

دسترسی

برای رسیدن به فرهنگستان هنر می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی‌ست در ایستگاه تئاتر شهر از قطار پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه با حدود ده دقیقه پیاده‌روی در خیابان ولیعصر به سمت شمال به این محل برسید. ایستگاه مترو دیگری که نزدیک فرهنگستان هنر قرار دارد، ایستگاه میدان ولیعصر در خط ۳ مترو است که پس از خروج با پیاده‌روی به سمت جنوب یا با طی کردن یک ایستگاه با BRT در خیابان ولیعصر می‌توانید به این محل برسید. همچنین می‌توانید از اتوبوس‌های BRT مسیر راه‌آهن - تجریش یا راه‌آهن - پارک‌وی استفاده کنید و در ایستگاه تقاطع طالقانی و ولیعصر از اتوبوس پیاده شوید تا به این محل برسید. این ایستگاه در مسیر جنوب به شمال خیابان ولیعصر، یک ایستگاه پس از ایستگاه چهارراه ولیعصر قرار دارد. مسیر بعدی اتوبوس هم اتوبوس‌های خیابان طالقانی است که با انتخاب ایستگاه طالقانی در خط یک مترو در این لیست می‌توانید از اتوبوس‌هایی که در این خیابان تردد می‌کنند با خبر شوید و از آنها استفاده کنید. 

art-academy

کتابخانه مرکزی کتاب‌های هنری در فرهنگستان هنر

در کتابخانه مرکزی کتاب‌های هنری می‌توان کتاب‌های اختصاصی این مرکز را خرید که فقط در این محل به فرش می‌رسند. همچنین به علت اینکه این کتابخانه، کتاب‌های چاپ قدیم را هم به فروش می‌رساند قیمت بسیاری از این کتاب‌ها بسیار ارزان‌تر از چاپ جدید آنها است. در طبقات بالایی و مخزن کتابخانه‌ هم می‌توان کتاب‌های هنری به زبان‌های لاتین را یافت. اگر از حضور در این مرکز و حیاط زیبای این مجموعه خاطره‌ای دارید آن را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

برچسب‌ها فرهنگ هنر

دیدگاه  

    جستجوی تور، پرواز، هتل، رستوران و دیدنی‌ها...

    تبلیغات