سردر باغ ملی کجاست؟

سردر باغ ملی کجاست؟

علیرضا کیخا
| چهار شنبه, ۱۱ بهمن ۹۶ ساعت ۱۷:۰۰

سردر باغ ملی یکی از ارزشمندترین و زیباترین بناهای به جای مانده از دوران پهلوی اول در تهران است این سردر به یکی از زیباترین مجموعه مکان‌های مهم و تاریخی تهران گشوده می‌شود.

سردر باغ ملی بنایی است که دقیقا در ابتدای قرن جاری شمسی و به دستور رضاخان ساخته شده است. این اثر ارزشمند ورودی میدان مشق تهران است که  از گذشته تاکنون به باغ ملی شهرت داشته است. بر روی در با کاشی‌کاری تصاویری از تسخیر تهران در کودتای سال ۱۲۹۹ و فرشته‌های پیروزی و سربازان قزاق به نمایش در آمده است. این سردر یکی از نمادهای تهران بوده و هست و همه روزه بسیاری از گردشگران از آن بازدید کرده و از آن وارد میدان مشق تهران می‌شوند.

تمامی تورهای ایرانگردی برای بازدید از دیدنی های تهران حتما این مجموعه زیبای معماری تاریخی تهران را در اولویت برنامه‌های خود قرار می‌دهند. 

هر گردشگر داخلی و خارجی که به تهران سفر می‌کند حتما از سردر باغ ملی و فضاهای بسیار ارزشمند مجموعه باغ ملی را بازدید کرده و از معماری باشکوه آن دوره تاریخی تهران لذت می‌برد.

اگر شما هم قصد سفر به تهران و بازدید از دیدنی های تهران را دارید کجارو در انتخاب تور به شما کمک می‌کند.

کجارو علاوه بر معرفی تمامی جاذبه‌های گردشگری ایران و جهان به معرفی تورهای داخلی و خارجی پرداخته است از این رو شما می‌توانید تور مورد نظر خود را از طریق کجارو به‌سادگی جستجو کنید، از میان فهرست تورهای ده‌ها آژانس معتبر، بهترین تورها را مشاهده و قیمت آن‌ها را مقایسه کنید و در نهایت ارزان‌ترین تور ایرانگردی را انتخاب کنید.

where-is-iran-national-garden-entrance

تصویر سردر باغ ملی از داخل میدان مشق تهران

آدرس

سردر باغ ملی در ضلع شمالی خیابان امام خمینی (ره) قرار دارد.

موقعیت سردر باغ ملی بر روی نقشه

دسترسی

برای رفتن به سردر باغ ملی می‌توانید از مترو استفاده کنید. کافی است در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه مترو به سمت غرب رفته و پس از پنج دقیقه پیاده‌روی به سردر باغ ملی که در سمت راست شما خواهد بود برسید. همچنین می‌توانید در این لیست ایستگاه مترو امام خمینی (ره) را از خط یک مترو تهران انتخاب کرده و از اتوبوس‌هایی که به میدان امام خمینی (ره) و پایانه فیاض‌بخش یا پایانه قورخانه تردد می‌کنند، استفاده کنید. پس از پیاده شدن از اتوبوس در این پایانه‌ها کافی است به سمت شمال رفته و به خیابان امام خمینی (ره) و سردر باغ ملی برسید.

iran-national-garden-entrance

درب‌های سردر باغ ملی از جنس چدن و به صورت سه‌تکه در قورخانه (مهمات‌سازی) تهران و توسط استاد محمدعلی کرمانی ساخته شد. با کمی دقت بر روی تصویر بالا می‌توانید عبارت «عمل محمدعلی کرمانی» را در قسمت مرکزی در و زیر نشانه اصلی سردر ببینید. این بنا در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ مورد مرمت قرار گرفت و سیستم نورپردازی بر روی آن نصب شد تا در شب هم جلوه‌ای بدیع و زیبا به آن بدهد. این بنا از لحاظ معماری و اتفاقات تاریخی که در آن و در میدان مشق تهران رخ داده و همچنین به دلیل مجاورت با ساختمان وزارت امور خارجه، دارای اهمیت بالایی است. 

آیا تاکنون این سردر زیبا را از نزدیک دیده‌اید؟ چه چیزی توجه شما را بیشتر از همه به خود جلب کرده است؟ تجربیات خود را با کجارو و خوانندگان ما در میان بگذارید.

کجارو علاوه بر معرفی تورهای داخلی و خارجی در تهیه بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی نیز به شما کمک می‌کند برای سفر به تهران و گشت و گذار در پایتخت، می‌توانید بهترین و ارزان‌ترین بلیط هواپیما را در کجارو جستجو کنید. جستجوی آسان و تنوع قیمت بلیط‌ها از ده‌ها فروشنده معتبر، به شما این امکان را می‌دهد تا ارزان‌ترین بلیط به مقصد مورنظرتان را پیدا کنید.

منبع کجارو

دیدگاه  

    تبلیغات