صنعت هتلداری وارد بورس تهران می شود

صنعت هتلداری وارد بورس تهران می شود

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۱۳ خرداد ۹۵ ساعت ۰۹:۴۵

فرایند آماده‌سازی دو صنعت جدید از جمله صنعت هتلداری، برای پذیرش در بورس تهران در حال نهایی‌شدن است.

«حسن قالیباف اصل» مدیرعامل بورس تهران، در حاشیه‌ی عرضه‌ی اولیه‌ی سهام واسپاری ملت به پذیرش صنعت جدید هتل‌داری در بورس تهران اشاره کرد و گفت:

موضوع پذیرش هتل‌های زنجیره‌ای هما متعلق به تامین اجتماعی هفته‌ی آینده در هیئت پذیرش مطرح می‌شود و امیدوارم که با پذیرش و عرضه‌ی آن در بورس تهران موافقت شود.

وی بیان کرد که فرایند آماده‌سازی نیروگاه جهرم به عنوان اولین شرکت دارای سیکل ترکیبی در بورس، برای پذیرش در حال انجام است و تا پایان خردادماه به هیئت پذیرش می‌رود.

قالیباف اصل افزود که شرکت آسان‌پرداخت فعال در خدمات بانکی است و درج شده و آماده‌سازی آن در حال انجام است و بر این اساس تلاش می‌کنیم هر چه زودتر نهایی شود و شاهد عرضه‌ی سهام آن در بورس تهران باشیم.

وی همچنین به برنامه‌ریزی بورس تهران برای تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق اوراق بدهی اشاره کرد و گفت که بورس تهران در زمینه‌ی اوراق بدهی برنامه‌ریزی مستمر و بلندمدت دارد. بعلاوه این که برای درج و عرضه اوراق بدهی دولت و شرکت‌ها برنامه‌ریزی کرده‌ایم و در زمینه‌ی آشنایی شرکت‌ها با تامین مالی از طریق بازار اوراق بدهی بازاریابی و اطلاع‌رسانی خوبی انجام شده است.

مدیرعامل بورس تهران افزود که بورس تهران در روزهای پایانی سال گذشته عرضه‌ی ۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق بدهی نفتی را در کارنامه خود ثبت کرد. این رقم در بازار سرمایه و در این حجم بی‌سابقه بود. همچنین در بهار امسال عرضه‌هایی مانند صکوک رایتل در زمینه‌ی اوراق بدهی و صکوک انجام گرفت که جزو بازار بدهی محسوب می‌شود.

قالیباف اصل گفت که با توجه به برنامه‌های دولت، امسال حدود ۳۰ اوراق بدهی در بازار را به ارزش ۳۰ هزار میلیارد تومان عرضه می‌کنیم.

مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد که استقبال خوب در زمینه‌ی اوراق بدهی نشان می‌دهد بازار سرمایه، پتانسیل خوبی در زمینه تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی از طریق اوراق بدهی را دارد.

منبع تسنیم
برچسب‌ها لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات