فسخ قرارداد واگذاری عمارت مسعودیه

فسخ قرارداد واگذاری عمارت مسعودیه

تیم  کجارو
| یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت ۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

قرارداد واگذاری عمارت مسعودیه و ابلاغ آن به متولیان فعلی عمارت به طور قطعی فسخ شد.

عمارت مسعودیه دومین خانه نفیس و تاریخی تهران پس از كاخ گلستان است كه معماری آن مربوط به دوره قاجار است، این اثر كه در میدان بهارستان واقع شده بیست و هفتم دی ماه سال ۱۳۷۷ به ‌عنوان یكی از آثار ملی ایران به ثبت رسید و بنای بسیاری از نهاد‌های فرهنگی كشور در گذشته، در این عمارت گذاشته شده است.

از پنج سال پیش تاكنون، عمارت مسعودیه با مصوبه صندوق احیا و بهره برداری اماكن تاریخی و فرهنگی كشور به منظور مرمت، احیا و بهره برداری به بخش خصوصی یعنی شركت سرمایه گذاری عظام واگذار شد.

مدیرعامل و رییس هیئت مدیره صندوق احیا بیان كرد كه تصمیم فسخ قرارداد واگذاری این بنا به بخش خصوصی كه در حال حاضر متولی آن است اتخاذ و این تصمیم دیروز به شركت مذكور ابلاغ شده است.

صندوق احیا و بهره‌برداری از اماكن تاریخی و فرهنگی موسسه‌ای غیرانتفاعی و وابسته به سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ایران است.

تشویق، هدایت و حمایت از فعالیت‌های قانونی سرمایه‌گذاران، تعیین كاربری و اعطای مجوز بهرهبرداری از اماكن تاریخی و فرهنگی كشور با رعایت قوانین و مقررات مربوط، حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با احیای بناها و اماكن تاریخی جهت توسعه ظرفیت های فنی و مهندسی در این زمینه، اعطای تسهیلات حمایتی به بهره‌برداران و انجام سایر امر مرتبط با توسعه و تقویت احیا و بهره‌برداری اماكن تاریخی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه از جمله وظایف و اختیارت صندوق احیا است.

منبع ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات