ممنوعیت تردد اتوبوس گردشگران در یزد بعد از ساعت ۱۹

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
ممنوعیت تردد اتوبوس گردشگران در یزد بعد از ساعت ۱۹

تردد اتوبوس‌های گردشگری طبق اعلام پلیس راهور یزد از ساعت ۱۹ ممنوع اعلام شده است.

«ابراهیم پورفرج» رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت:

در فروردین ماه نامه‌ای از سوی پلیس راهور ناجا در استان یزد دریافت شد که اعلام کرده بود تردد اتوبوس‌های گردشگری تنها از ساعت ۷ صبح تا ۱۹ بلامانع است. این بدان معناست که توریست را در هتل زندانی کنیم و اجازه ندهیم از هتل برود جای دیگری شام بخورد و یا از زمان شب برای رفتن به مکان‌های دیگر استفاده کند چون بعد از ساعت هفت شب اجازه خروجش را از هتل نمی‌دهیم.

وی ادامه داد که ما معمولا تورهای گردشگری ۳۰ نفره را با اتوبوس‌های توریستی جا به جا می‌کنیم و از این به بعد باید اگر می‌خواهیم آن‌ها را بعد از ساعت هفت به جایی ببریم، ساعت ۷ تاکسی گرفته و مراقب باشیم که همه تاکسی‌ها با هم حرکت کنند. این چه کاری است؟ آیا این اقدام با سیاست های اقتصاد مقاومتی در تناقض نیست؟

رئیس جامعه تورگردانان ایران گفت که یک راه برای حل این مشکل وجود دارد آن هم اینکه مانند سال‌های قبل استان یزد را در زمره شهرهای ورودی قرار دهیم یعنی مانند قبل که شب می‌رسیدیم به یزد، صبح آنجا را دیده و به اصفهان می‌رفتیم. می‌توان چنین کاری را تکرار کرد اما با این اتفاق آیا اقتصاد گردشگری شهر یزد به هم نمی‌ریزد؟ آیا اکنون که اتوبوس‌های توریستی در شهر یزد توقف می‌کند، موجب رونق بخشیدن به هتل‌ها و مراکز گردشگری شهر نشده که می خواهند با اعلام محدودیت در تردد اتوبوس های گردشگری این رونق را از بین ببرند؟ آیا ما با همین نامه‌ها و رفتارها می‌خواهیم میزبان ۲۰ میلیون گردشگر خارجی باشیم؟

پورفرج این مشکل را به تازگی با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی مطرح کرده است.

منبع مهرنیوز

دیدگاه  

    تبلیغات