اختصاص یارانه سفر به مقاصد متنوع و جدید

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵
اختصاص یارانه سفر به مقاصد متنوع و جدید

یارانه سفر به مقاصد متنوع و جدید به زودی به گردشگران داخلی اختصاص داده می‌شود.

«مسعود سلطانی‌فر» معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جلسه‌ای كه امروز با حضور اعضای هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران برگزارشد، گفت:

گردشگری، یكی از حوزه‌هایی است كه پس از توافق با ۱+۵ و آغاز اجرای برجام، بیشترین تاثیر مثبت را پذیرفته است و در سال‌های آینده شاهد روند رشد بیش از پیش این صنعت در كشور خواهیم بود.

معاون رئیس‌جمهوری با اشاره به اینكه در چند ماه اخیر با بیش از ۲۰ گروه خارجی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری كشور دیدار و مذاكره داشته است، بیان کرد که سرمایه‌گذاری در این بخش نیاز به پیگیری، كارشناسی و جلسات مكرر دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این خبر كه در ۲ سال گذشته، ۲۵ هتل ۴ و ۵ ستاره در كشور به بهره‌برداری رسیده است، افزود که این تعداد هتل در تهران، شیراز، مشهد، قشم، كیش، گرگان، تبریز، بروجن، ارومیه، سمنان، یزد و مازندران مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

سلطانی‌فر ادامه داد که در حال حاضر ۲۱۴ هتل آپارتمان با پیشرفت فیزیكی بین ۵ تا ۸۰ درصد در كشور در دست احداث است، همچنین مجوز ساخت ۶۹ هتل ۵ ستاره و ۹۴ هتل ۴ ستاره صادرشده و ۱۹۱ هتل ۳ ستاره، ۱۴۴ هتل ۲ ستاره و ۲۱۹ هتل یک ستاره در حال ساخت است.

معاون رئیس‌جمهوری بابیان اینكه برای دست‌یابی به اهداف خود در این صنعت به برنامه‌ریزی، آینده‌نگری و همگرایی تمامی فعالان و متصدیان این صنعت نیاز داریم، بیان كرد که ارائه تسهیلات ویزا، گسترش هتل‌ها، گسترش ایرلاین‌ها، توسعه شبكه حمل‌ونقل هوایی، ریلی و زمینی، گسترش سطح خدمات کارکنان تأسیسات گردشگری و افزایش دفاتر جذب گردشگر در كشورهای خارجی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است كه باید با جدیت پیگیری شود.

وی در ادامه این دیدار با اشاره به اینكه كاهش قیمت تورها، افزایش تعداد گردشگر را به دنبال خواهد داشت، اضافه كرد که ارائه تخفیف دربسته سفر، اعم از ایرلاین ها، شبكه حمل‌ونقل، هتل‌ها و تورها در جذب و جلب گردشگران بیشتر تأثیر به سزایی خواهد داشت.

معاون رئیس جمهور همچنین با تاكید بر ساماندهی زمانی و مكانی گردشگری داخلی، گفت:

در آینده نزدیک یارانه سفر به مقاصد جدید داخلی به گردشگران اختصاص داده خواهد شد، استان سیستان و بلوچستان و مسیر زاهدان، زابل، چابهار و تهران به عنوان نخستین مقصد جدید به گردشگران داخلی ارائه می شود و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، یک سوم هزینه سفر به این مقاصد را در سال ۹۵ میپردازد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد که باید ذهن و توجه مردم را به‌سوی مقاصد متنوع و جدید داخلی سوق دهیم، چراکه جاذبه‌های گردشگری ایران در مقابل بسیاری از كشورهای دیگر، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

وی در ادامه گفت که نباید اجازه دهیم در تورهای خارجی، مردم دچار ضرر و زیان شوند، سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌عنوان متولی گردشگری در كشور، به نحوی نظارت دقیق، معمول كرده كه متضمن حقوق شهروندان باشد و جلوی تعرض به حقوق مردم را در سفرهای خارجی خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، سلطانی‌فر در پایان بیان كرد که سازمان میراث فرهنگی به‌عنوان دستگاه حاكمیتی، موظف به حفاظت از حقوق مردم و مسافران در سفرهای خارجی و داخلی است.

منبع ایرنا
برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات