احتمال وقوع گرد و خاک در تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه

احتمال وقوع گرد و خاک در تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه

تیم  کجارو
| شنبه, ۸ خرداد ۹۵ ساعت ۱۵:۳۰

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از وقوع گرد و خاک در مناطقی از مرکز کشور خبر داد.

«احد وظیفه» مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت:

بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده افزایش ابر و بارش‌های پراکنده در شمال غرب کشور انتظار می رود.

وی بیان کرد که در روز دوشنبه ۱۰ خرداد، علاوه بر شمال غرب کشور افزایش ابر و بارش‌های پراکنده در شمال شرق کشور و ارتفاعات البرز نیز پیش‌بینی می‌شود. در این روز در سایر مناطق کشور جوی نسبتا پایدار همراه با وزش باد حاکم خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود که با توجه به شکل‌گیری پدیده‌ی گرد و خاک بر روی کشور عراق امروز برای مناطقی از استان‌های واقع در غرب و جنوب غرب کشور باد و گرد و خاک همراه با کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وظیفه، در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۹ و ۱۰ خرداد، در ساعات بعدازظهر با وزش باد شدید موقتی در مناطقی از مرکز کشور پدیده‌ی گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود. همچنین در روز دوشنبه دریای خزر، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می‌شود. از روز سه‌شنبه ۱۱ خرداد، کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور انتظار می‌رود.

وی در پایان درمورد وضعیت دمای هوای استان تهران گفت که آسمان تهران در روز یکشنبه ۹ خرداد، کمی ابری، در بعدازظهر باد و گرد و خاک با بیشینه و کمینه دمای ۲۲ و ۳۶ درجه‌ی سانتیگراد و در روز دوشنبه ۱۰ خرداد، کمی ابری، در بعضی ساعات باد و گرد و خاک با بیشینه و کمینه دمای ۳۳ و ۲۰ درجه‌ی سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع ایسنا

دیدگاه  

    تبلیغات